Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

PĘDZIŁ Z PRĘDKOŚCIĄ BLISKO 150 KILOMETRÓW W OBSZARZE ZABUDOWANYM

Niczego nieświadomy 30-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego wyprzedził z dużą

Niczego nieświadomy 30-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego wyprzedził z dużą prędkością w terenie zabudowanym nieoznakowany radiowóz. Okazało się, rozwinął nawet 150 kilometrów na obowiązującej ,,pięćdziesiątce”. Dodatkowo kierował pojazdem pomimo sądowych zakazów. Działał w warunkach recydywy, dlatego za niestosowanie się do wyroków sądu grozi mu do 7,5 roku więzienia.

W niedzielny poranek (24 stycznia) policjanci ruchu drogowego komendy miejskiej patrolowali podopolskie miejscowości. Mundurowi służbę pełnili nieoznakowanym radiowozem. Około godz. 11:00 w obszarze zabudowanym wyprzedził ich pędzący z dużą prędkością kierujący peugeotem. Policjanci ruszyli za nim w pościg dając mu sygnały do zatrzymania.
Okazał się, że za kierownicą siedzi 30-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Policjanci sprawdzili ,,pirata drogowego” w policyjnych systemach. I tu okazało się, że posiada on cztery aktywne zakazy sądowe prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Za każdym razem, po wydanym przez sąd zakazie, mężczyzna nadal siadał za kierownicę samochodu. Takie zachowanie jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. W sprawie prowadzone jest policyjne dochodzenie. Kierujący działał w warunkach recydywy, stąd musi liczyć się z karą do 7,5 roku więzienia.
Kierowco pamiętaj !
Prędkość na drodze może zabić! Zdejmij nogę z gazu nim będzie za późno.KMP Opole

3148
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kierowca skody w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru wymijania zderzył się z samochodem marki toyota, a następnie odjechał z miejsca

Wiadomości

Policjanci z prudnickiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę opla, który przekroczył dozwoloną prędkość. Dodatkowo mężczyzna miał już wcześniej

Wiadomości

Na miejscu zdarzenia drogowego policjanci zauważyli rozbity, porzucony już samochód.

Z ostatniej chwili

W niedziele (16.05) przed godziną 23:00 policjanci podjęli pościg za autem, które nie