Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

20-LATEK OSZUKIWAŁ Z WYKORZYSTANIEM BLIKA – ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Kryminalni z Głubczyc namierzyli i zatrzymali 20-latka. Mężczyzna podejrzany jest o

Kryminalni z Głubczyc namierzyli i zatrzymali 20-latka. Mężczyzna podejrzany jest o kilkanaście oszustw z wykorzystaniem płatności mobilnych. Starty wycenione przez poszkodowanych to blisko 10 000 złotych. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi teraz kara do 8 lat więzienia.

Policjanci na przełomie kilku tygodni, otrzymywali zgłoszenia o oszustwach popełnianych za pośrednictwem płatności mobilnych z wykorzystaniem Blika. Za każdym razem metoda oszustw była bardzo podobna. Rzekomy sprzedający, na jednym z portali aukcyjnych, wystawiał sprzęt elektroniczny którego nie posiadał, a kiedy ktoś go kupował, prosił o przelanie zaliczki na konto za pośrednictwem Blika.
Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą wykorzystali najnowocześniejsze metody, które pozwoliły im na dotarcie oraz namierzenie mężczyzny, który popełniał oszustwa. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gminy Kietrz. Podejrzanemu przedstawiono łącznie 15 zarzutów oszustwa.
Za popełnione przestępstwa 20-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Mężczyzna został też tymczasowo aresztowany.
Przypominamy:
Zanim dojdzie do transakcji, warto dokładnie zweryfikować sprzedającego, sprawdzić, od jakiego czasu prowadzi swoją działalność, ewentualnie czy jest ona zarejestrowana, a także czy odbiera połączenia telefoniczne bądź e-maile. Gdy kupujemy na aukcji internetowej, przeczytajmy komentarze o sprzedawcy. Brak komentarzy pozytywnych lub ich niewielka ilość powinna wzbudzić naszą czujność. Starajmy się unikać zakupów oraz sprzedaży przedmiotów poza aukcją, wówczas dochodzenie swoich praw jest utrudnione. KPP w Głubczycach

1244
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali 3 podejrzanych o oszustwa metodą ,,na policjanta”.

Wiadomości

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Opolu zatrzymali poszukiwanego przez Interpol. 43-latek od kilku lat ukrywał się przed wymiarem

Wiadomości

Posłuchaj i nie popełnij tego błędu. Dziś autentyczna historia kobiety, która padła ofiarą oszusta podającego się za amerykańskiego żołnierza.

Wiadomości

Mieszkaniec gminy Zawadzkie chciał sprzedać komputer na popularnym portalu ogłoszeniowym.