Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

20-LATEK OSZUKIWAŁ Z WYKORZYSTANIEM BLIKA – ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Kryminalni z Głubczyc namierzyli i zatrzymali 20-latka. Mężczyzna podejrzany jest o

Kryminalni z Głubczyc namierzyli i zatrzymali 20-latka. Mężczyzna podejrzany jest o kilkanaście oszustw z wykorzystaniem płatności mobilnych. Starty wycenione przez poszkodowanych to blisko 10 000 złotych. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi teraz kara do 8 lat więzienia.

Policjanci na przełomie kilku tygodni, otrzymywali zgłoszenia o oszustwach popełnianych za pośrednictwem płatności mobilnych z wykorzystaniem Blika. Za każdym razem metoda oszustw była bardzo podobna. Rzekomy sprzedający, na jednym z portali aukcyjnych, wystawiał sprzęt elektroniczny którego nie posiadał, a kiedy ktoś go kupował, prosił o przelanie zaliczki na konto za pośrednictwem Blika.
Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą wykorzystali najnowocześniejsze metody, które pozwoliły im na dotarcie oraz namierzenie mężczyzny, który popełniał oszustwa. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gminy Kietrz. Podejrzanemu przedstawiono łącznie 15 zarzutów oszustwa.
Za popełnione przestępstwa 20-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Mężczyzna został też tymczasowo aresztowany.
Przypominamy:
Zanim dojdzie do transakcji, warto dokładnie zweryfikować sprzedającego, sprawdzić, od jakiego czasu prowadzi swoją działalność, ewentualnie czy jest ona zarejestrowana, a także czy odbiera połączenia telefoniczne bądź e-maile. Gdy kupujemy na aukcji internetowej, przeczytajmy komentarze o sprzedawcy. Brak komentarzy pozytywnych lub ich niewielka ilość powinna wzbudzić naszą czujność. Starajmy się unikać zakupów oraz sprzedaży przedmiotów poza aukcją, wówczas dochodzenie swoich praw jest utrudnione. KPP w Głubczycach

1368
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Namysłowscy Kryminalni zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa internetowe.

Wiadomości

Ponad 20 000 złotych straciła 39-letni mieszkanka powiatu brzeskiego. Poszkodowana uwierzyła mężczyźnie, który podczas rozmowy telefonicznej

Z ostatniej chwili

Do tego zdarzenia doszło na trasie Chrzelice – Ligota Prószkowska. Prudniccy policjanci ruchu drogowego w nieoznakowanym radiowozie zauważyli

Wiadomości

Funkcjonariusze Wydziału w Kielcach CBZC zatrzymali 29-letniego mężczyznę poszukiwanego przez 27 jednostek Policji w całym kraju.