Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Zwrócił na siebie uwagę, bo miał zaparowane szyby w aucie. Okazało się …

Policjanci z Niemodlina uniemożliwili dalszą jazdę 41-letniemu kierowcy

Zwrócił na siebie uwagę, bo miał zaparowane szyby w aucie. Okazało się ...

Policjanci z Niemodlina uniemożliwili dalszą jazdę 41-letniemu kierowcy podejrzewanemu o złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej, bo uwagę mundurowych zwróciły zaparowane szyby w bmw. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy i ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W miniony wtorek (31 sierpnia) chwilę przed północą policjanci z Komisariatu w Niemodlinie wracali do jednostki po przeprowadzonej interwencji. W pewnym momencie minęli kierującego bmw. Uwagę mundurowych zwróciły kompletnie zaparowane szyby w pojeździe. Policjanci postanowili sprawdzić, dlaczego kierujący nie dba o własne bezpieczeństwo.

Po otwarciu drzwi w pojeździe nie mieli już wątpliwości, że mają do czynienia z nietrzeźwym za kółkiem. Ich przypuszczenia potwierdziło badanie kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik wskazał ponad pół promila. Dodatkowo po sprawdzeniu 41-latka w systemach informatycznych okazało się, że mieszkaniec gminy Niemodlin od 2017 roku posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjantom przyznał, że gdyby nie siedział za kierownicą wraku, to podjąłby próbę ucieczki.

Walka z nietrzeźwymi kierującymi to nie jest łatwe zadanie, ale mimo to policjanci nie ustają w służbie na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdego dnia wiele sił i czasu poświęcają na to, by eliminować z dróg kierowców będących realnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim przypadkowych osób które znajdą się na ich drodze.

Ten kierowca za swoje postępowanie poniesie odpowiedzialność karną. Złamanie sądowego zakazu to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

Źródło KMP Opole

2757
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kryminalni z Namysłowa w bezpośrednim pościgu zatrzymali 34-latka podejrzanego

Wiadomości

Jeden dzień wystarczył głubczyckim kryminalnym, by odzyskać skradziony traktor.

Z ostatniej chwili

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło po godzinie 20.00 na nowym odcinku obwodnicy Opola Na trasie od ul. Niemodlińskiej w kierunku Karolinki na wysokości cmentarza ,samochód...

Z ostatniej chwili

Do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką doszło w czwartek, 21