Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kultura

Zapraszamy na Piastonalia 2021

W tym roku Piastonalia zorganizowaliśmy dość nietypowo. Po pierwsze, na początku

Zapraszamy na Piastonalia 2021

W tym roku Piastonalia zorganizowaliśmy dość nietypowo. Po pierwsze, na początku roku akademickiego, co oczywiście ma swoje dobre strony, ponieważ nowi studenci będą mogli poznać naszą uczelnię nie tylko od strony naukowej, ale także od strony społecznej, która jest bardzo istotna w studenckim życiu.
– Po drugie, święto studenckie, które przygotowujemy wspólnie z Uniwersytetem Opolskim, ma nieco inny charakter. Politechnika tym razem proponuje m.in. kino samochodowe i plenerowe. To propozycja, którą organizujemy wspólnie z kinem Meduza i stowarzyszeniem Opolskie Lamy chcąc jako jednostka odpowiedzialna społecznie wspierać organizację, która bardzo mocno ucierpiała w trakcie pandemii – podkreśla prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

W ramach kina samochodowego, które odbędzie się w środę 6. października o godz. 19 na terenie drugiego kampusu (ul. Prószkowska 76) zapraszamy na seans „Palm Springs” w reżyserii Maxa Barbakowa. Natomiast dzień wcześniej, we wtorek 5. października i w czwartek 7. października na terenie pierwszego kampusu (ul. Mikołajczyka 5) zapraszamy na kino plenerowe, w którym będzie można obejrzeć dwie francuskie komedie: „Za jakie grzechy dobry Boże?” oraz „I znowu zgrzeszyliśmy dobry Boże!” w reżyserii Philippe`a de Chauverona.
Seanse rozpoczną się o godz. 19, w przypadku złej pogody, projekcje filmowe odbędą się w budynku „Łącznik”.W piątek, 8 października zapraszamy na błonia politechniki przy ul. Mikołajczyka, gdzie będzie bardziej muzycznie. Tego dnia zaplanowaliśmy festiwal kolorów oraz tradycyjne, studenckie grillowanie – zapowiada Mariola Wełniak, przewodnicząca Samorządu Studenckiego Politechniki Opolskiej.
Dzień później, w sobotę 9. października punktualnie w samo południe z drugiego kampusu wystartuje motocyklowa wyprawa na czele z rektorem Politechniki Opolskiej. – To inicjatywa samych studentów, którzy zaproponowali wspólną jazdę motocyklami. Planujemy odwiedzić najciekawsze miejsca województwa opolskiego, pokonamy trasę w granicach 200 km. Zapraszamy motocyklistów do wspólnej, oczywiście bezpiecznej jazdy – mówi prof. Marcin Lorenc.

Z kolei Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na cykl koncertów w Studenckim Centrum Kultury (wydarzenia będą także transmitowane w Internecie). – Zaplanowaliśmy koncerty Marie w poniedziałek 4. października, Wioli Walaszczyk we wtorek 5. października. Wystąpi także Skubas w czwartek 7. października i Smolasty w piątek 8. października – wylicza Żaneta Niemczyk, przewodnicząca Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego.
Zwieńczeniem studenckiego święta będzie wyjątkowy koncert, w którym wystąpi zespół Mikromusic w towarzystwie Akademickiego Chóru Politechniki Opolskiej oraz Orkiestry Politechniki Opolskiej. Niezwykły koncert odbędzie się 26 października.

Źródło Politechnika Opolski

1656
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Solarigrafia – technika negatywowa, której efektem jest otrzymanie zdjęcia z

Z ostatniej chwili

Do zderzenie dwóch aut doszło dziś 27.11 na skrzyżowaniu ulic Katowicka

Wiadomości

Już w najbliższą niedzielę, wspólnie z opolskimi parafiami oraz strażakami,

Wiadomości

Centrum Integracji Cudzoziemców powstanie w ramach pilotażowego projektu