Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kultura

XXV Ogólnopolski Przegląd Zespołów Tanecznych „Tańcowadła” w Ozimku.(Zdjęcia)

Od wczesnych godzin rannych rozpoczęły się zmagania tancerzy na scenie Domu Kultury w Ozimku, gdzie po raz 25 odbył się przegląd Zespołów Tanecznych „Pląsowadła”.

XXV Ogólnopolski Przegląd Zespołów Tanecznych "Tańcowadła" w Ozimku.(Zdjęcia)

Od wczesnych godzin rannych rozpoczęły się zmagania tancerzy na scenie Domu Kultury w Ozimku, gdzie po raz 25 odbył się przegląd Zespołów Tanecznych „Tańcowadła”.

Do Ozimka zjechało się ponad 1000 tancerzy z całego kraju, bo tegoroczny przegląd zorganizowany był w formule ogólnopolskiej.

Do południa w koncercie „promocje” zaprezentowały się grupy, które dopiero rozpoczynają przygodę z tańcem i pomimo że czasami brakowało jeszcze umiejętności to młodość pasja i radość emanowała ze sceny , a emocje przy ogłaszaniu wyników sięgały zenitu.

Dla niektórych był to przecież debiut sceniczny. Po południu do akcji wkroczyli już bardziej doświadczeni tancerze i w „finałach” popisy taneczne stały na naprawdę wysokim poziomie.

Przez cały dzień Ozimski Dom Kultury tętnił życiem a „Tańcowadła ” po raz kolejny udowodniły że są wspaniałą formą promocji dla zespołów tanecznych z różnych ośrodków i środowisk.

Brawo dla organizatorów i nie możemy się doczekać spotkania za rok.

Tekst Robert

2249
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 28 maja przed godziną 02:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o dachowaniu audi na dk46 na na trasie Ozimek – Grodziec.

Z ostatniej chwili

W piątek 27 maja około godziny 15:00 do policjantów z ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego o wypadku na DK46 na trasie Ozimek

Z ostatniej chwili

W piątek 27 maja około godziny 16:50 do policjantów z ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego o wypadku na ul. Niemodlińskiej

Wiadomości

Kryminalni z drugiego komisariatu w Opolu zatrzymali podejrzanych o kradzieże w jednej z opolskich drogerii. Ich łupem padły elektroniczne