Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Wypadek na skrzyżowaniu Brzeg – Żłobizna.

Dzisiaj (7.10), około godz. 10:30 na skrzyżowaniu DK 94 z DW 401 oraz ul. Makarskiego w Brzegu

Wypadek na skrzyżowaniu Brzeg – Żłobizna.

Dzisiaj (7.10), około godz. 10:30 na skrzyżowaniu DK 94 z DW 401 oraz ul. Makarskiego w Brzegu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Łącznie w pojazdach podróżowały trzy osoby, z czego jedna wymagała udzielenia pomocy.
„Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa za zastępy JRG z Brzegu oraz dowódca jednostki. Nasze działania głównie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu poszkodowanej osobie kwalifikowanej pomocy medycznej, a następnie przekazaniu jej dla zespołu ratownictwa medycznego” – mówi nam mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.
„56-letnia kierująca fordem poruszała od strony Wrocławia i skręcała do Brzegu w ul. Makarskiego, z kolei 46-letni kierujący peugeotem jechał DK 94 od strony Opola w kierunku Wrocławia. Podkreślam, że są to wstępne ustalenia i wynika z nich, że 56-letnia kobieta wymusiła pierwszeństwo przejazdu. Policjanci wciąż prowadzą czynności na miejscu zdarzenia. Kierowcy byli trzeźwi” – informuje asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Przypomnijmy, że na newralgicznym skrzyżowaniu Brzeg – Żłobizna w lipcu 2018 r. zamontowano tzw. inteligentną sygnalizację świetlną. Koszt inwestycji wyniósł ponad 500 tys. zł, a instalacja została wyposażona w nowoczesne wideodetektory i kamery, do których zdalny dostęp ma zarządzający ruchem. To wszystko miało pozwolić na sprawny i bezpieczny przepływ ruchu, jednak kolizji i wypadków drogowych w tym miejscu wciąż nie brakuje.

Źródło www.brzeg24.pl Foto KP PSP w Brzegu

817
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Zima, to bardzo trudny czas dla osób bezdomnych. Mundurowi z Głubczyc w tym

Wiadomości

Policjanci poszukują świadków potrącenia pieszej do którego miało dojść 6

Wiadomości

Komenda Miejska Policji w Opolu otrzymała nowy radiowóz. Nieoznakowana Kia

Z ostatniej chwili

40-letni kierowca volkswagena najechał na 14-letnią dziewczynę leżącą na jezdni - wynika