Wygrane ZAKSY i Stali w pierwszym dniu PreZero Grand Prix

W Krakowie ruszyły zawody PreZero Grand Prix. W pierwszym dniu zmagań oba

W Krakowie ruszyły zawody PreZero Grand Prix. W pierwszym dniu zmagań oba opolskie zespoły – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Alsecco Stal Nysa wygrały swoje mecze. W obu przypadkach potrzebne były jednak trzy sety. Kędzierzynianie pokonali Indykpol AZS Olsztyn, z kolei Stalowcy okazali się lepsi od GKS-u Katowice.

W piątek ZAKSA zmierzy się z LUK Lublin, a Stal z Projektem Warszawa.

Wyniki 1. dnia PreZero Grand Prix PLS:

Jastrzębski Węgiel – Ślepsk Malow Suwałki 2:0 (25:19, 25:21);

Asseco Resovia Rzeszów – Chemeko-System Gwardia Wrocław 2:0 (25:23, 26:24);

LUK Lublin – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:0 (25:23, 25:19);

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 2:1 (25:23, 25:21, 15:12);

GKS Katowice – Alsecco Stal Nysa 1:2 (27:25, 21:25, 8:15);

Projekt Warszawa – Trefl Royal Seafood Gdańsk 2:0 (25:20, 25:19);
Cerrad Enea Czarni Radom – Staropolanka Cuprum Lubin 0:2 (23:25, 23:25).

Program 2. dnia PreZero Grand PLS 2021:
godz. 9.00 Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów;
godz. 10.15 LUK Lublin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle;
godz. 11.30 Alsecco Stal Nysa – Projekt Warszawa;
godz. 12.45 zw. meczu Cerrad Enea Czarni Radom/Staropolanka Cuprum Lubin – zw. meczu BBTS AQUA Bielsko-Biała – PGE Skra Bełchatów;
godz. 14.00 przegr. meczu BBTS AQUA Bielsko-Biała/PGE Skra Bełchatów – przegr. meczu Cerrad Enea Czarni Radom/Staropolanka Cuprum Lubin;
godz. 15.15 Trefl Royal Seafood Gdańsk – GKS Katowice;
godz. 16.30 Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie;
godz. 17.45 Ślepsk Malow Suwałki – Chemeko-System Gwardia Wrocław.

1375

PSG Stal Nysa wygrała 3:1 rewanżowy mecz o 7. miejsce z AZS-em Olsztyn. Zwyciężyła również w „złotym secie”.

Siatkarze PSG Stali Nysa ulegli u siebie Aluronowi CMC Warcie Zawiercie 0:3 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PlusLigi.

Chociaż przegrywała już 0:2, PSG Stal Nysa sprawiła niespodziankę i w meczu 28. kolejki wygrała we własnej hali 3:2 z Projektem Warszawa.

PSG Stal Nysa nie wykorzystała olbrzymiej szansy i przegrała 1:3 z Bogdanką LUK Lublin. Po porażce w 26. kolejce PlusLigi teraz musi zacząć