Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Wybuch reaktora w Blachowni w Kędzierzynie Koźlu.(Zdjęcia z drona)

Siedem zastępów straży pożarnej, policja oraz zespół ratownictwa medycznego

Wybuchu reaktora w Blachowni w Kędzierzynie Koźlu.(Zdjęcia z drona)

Siedem zastępów straży pożarnej, policja oraz zespół ratownictwa medycznego interweniowały w Blachowni w Kędzierzynie-Koźlu po wybuchu reaktora w firmie ICSO Chemical Production. Jedna osoba została ranna. Sytuacja została szybko opanowana. Komunikat w sprawie zdarzenia wydało biuro wojewody opolskiego.
Do zdarzenia doszło w środę, 7 kwietnia na terenie zakładów dużego ryzyka. Do wybuchu doszło podczas wytwarzania żywicy w reaktorze.

  • Kiedy pracownicy dodawali różnych substancji, cała ta masa zaczęła się niekontrolowanie wzburzać. Pracownicy w tym momencie ogłosili alarm i ewakuowali się, dzięki czemu obyło się bez ofiar. Jedna osoba wymagała opieki medycznej, ale nic poważnego się nie stało – mówił mł. bryg. Marek Kocielski. zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Na miejscu interweniowały zastępy ratownictwa chemicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Azotach, które badały teren, pod kątem dalszego użytkowania. Podczas eksplozji z jednego budynku wyleciały szyby z okien, naruszone zostały także elementy konstrukcyjne.

  • Na chwilę obecną strażacy dokonują pomiaru substancji chemicznej, aby upewnić się, czy nie zagraża i czy może być zbierana przez pracowników. Budynek został wyłączony z dalszej produkcji – dodał mł. bryg. Marek Kocielski.

Komunikat w sprawie zdarzenia wydało biuro wojewody opolskiego.

Oto jego treść: „W związku z informacją o wybuchu reaktora na terenie jednego z zakładów chemicznych na os. Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu, wojewoda opolski zwrócił się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu o niezwłoczne wyjaśnienie okoliczności i przyczyny niepowiadomienia przez ww. zakład służb ratunkowych o eksplozji.

Ponadto, na miejscu Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła kontrolę, podobnie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu.”

Źródło i Foto www.lokalna24.pl

3731
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Wybuch i pożar na terenie zakładów Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu. Straż pożarna dostała

Z ostatniej chwili

Wybuch i pożar na terenie zakładów Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu. Straż pożarna dostała

Z ostatniej chwili

Tam gdzie jest potrzebna natychmiastowa pomoc, na miejsce są kierowane służby ratunkowe.

Z ostatniej chwili

Dzisiaj (25.11) nad ranem, około godz. 5:40 w Łukowicach Brzeskich doszło do zniszczenia znacznej części domu jednorodzinnego.