Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Wojewódzkie działania policjantów ruchu drogowego pn. „Bezpieczny motocyklista”

Wojewódzkie działania policjantów ruchu drogowego pn. "Bezpieczny motocyklista"

Wakacyjna aura sprzyja motocyklistom, których często możemy zobaczyć na drogach naszego województwa. Użytkownicy tego środka transportu muszą jednak pamiętać o bezpieczeństwie, gdyż w trakcie zdarzenia drogowego nie trudno o obrażenia ciała. Dlatego też na terenie województwa opolskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pn. „Bezpieczny motocyklista”.

Wakacyjna pogoda sprawia, że na drogach zauważalna jest większa liczba motocyklistów. Rosnąca liczba miłośników jednośladów wpływa na większą liczbę zdarzeń drogowych z ich udziałem. Tylko w tym roku na drogach Opolszczyzny doszło do 74 kolizji drogowych i 28 wypadków, w których zginęło 6 osób, natomiast 22 osoby odniosło obrażenia ciała. Przyczyną tych zdarzeń było w szczególności niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. Aby w maksymalnym stopniu zwiększyć bezpieczeństwo i ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów w dniu 14 sierpnia na terenie całego województwa zostaną przeprowadzone wzmożone działania kontrolno – prewencyjne pn. ,,Bezpieczny motocyklista’’.

W akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane z Zespołów Speed, wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie będziemy mogli spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz pomiarów prędkości policjanci skupią się na kontrolach trzeźwości, kontrolach w zakresie posiadania wymaganych uprawnień do kierowania, czy też właściwego stanu technicznego. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w patrolach statycznych, dynamicznych i należy ich się spodziewać w miejscach szczególnie występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ramach profilaktyki bezpieczeństwa motocyklistów, rozdawane będą szelki odblaskowe motocyklowe oraz naklejki ,,Patrz w lusterka! Motocykle są wszędzie’’.

Celem prowadzonych działań będzie zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Pamiętajmy, że każdy uczestnik musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne, pasażerów oraz innych użytkowników dróg.

831
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Informacje o wypadku służby ratunkowe dostały w sobotę 22.01o godzinie 05:38 .

Z ostatniej chwili

W sobotę 22 stycznia o godzinie 04:00 służby ratunkowe dostały powiadomienie o wypadku w Jełowej na ulicy Starodworcowej . Auto wpadło do rowu z...

Wiadomości

Oszuści kolejny raz próbują wyłudzać pieniądze metodą „na wnuczka”. Tym razem wykorzystują legendę „na koronawirusa”. Dzwonią głównie do starszych osób podając się za członka...

Z ostatniej chwili

W piątek 21 stycznia o godzinie 13:13 wpłynęło zgłoszenie do szłyby ratunkowych o wypadku w miejscowości Kórnica.