Weegree AZS Opole pokonuje beniaminka z Krakowa

Weegree AZS Politechnika Opolska pokonuje na swojej hali AZS AGH Kraków 88:72. Kraków zakończył swoją dobrą passę i choć wygrana Opola może nie dziwić, to pierwsza połowa należała do gości. Opolanie przejęli pałeczkę dopiero w drugiej i w pięknym stylu zakończyli mecz z wysoką przewagą punktową.

Na początku wydawało się, że akademicy z Krakowa kontrolują mecz, ponieważ ich przewaga punktowa wynosiła nawet 10 (początek drugiej kwarty 15:25). Przewaga Krakowa wynikała głównie z celnych rzutów za trzy punkty (8 celnych “trójek”), których w drugiej połowie im zabrakło.

Dobra, agresywna obrona i konsekwentna realizacja założeń Opolan w 3 kwarcie, wygranej 28:13, pozwoliły na odrobienie strat i na wypracowanie wysokiej przewagi punktowej. To dodało im pewności siebie, więc pod koniec meczu powiększali tylko przewagę, całkowicie kontrolując grę.

Świetny mecz zanotował Jakub Kobel, który prócz 10 punktów, zanotował na swoim koncie 9 asyst. Szymon Kiwilsza natomiast rządził w strefie podkoszowej. Wykorzystując swoje warunki fizyczne zdominował tę część parkietu notując 17 oczek i 5 zbiórek. Trio Wilk, Rutkowski i Kaczmarzyk na zmianę dostarczali ważnych punktów – kolejno 15, 15 i 12 –  które okazały się gwoździem do trumny krakowian.

MKKS Żak Koszalin będzie kolejnym gościem na opolskiej hali. Mecz odbędzie się 27 listopada w godzinach popołudniowych.

1183

Dnia 08.05.2022 Uczestnicy zajęć Stowarzyszenia Pojęcia Ruchu wyjechało do Łodzi reprezentować AZS Opole Politechnikę Opolską na

Sobotni wieczór w stolicy kraju okazał się dla Weegree AZS Politechniki Opolskiej bardzo pomyślny. Opolscy koszykarze wygrali na wyjeździe

Wynikiem 99:68 dla naszego zespołu zakończyło się

Zawody o Błękitną Wstęgę Odry odbyły się standardowo jak co roku na przełomie września i października.