Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

WARUNKI NA DRODZE SĄ ZMIENNE – KIEROWCO BĄDŹ OSTROŻNY!

Zmieniające się warunki pogodowe, szybko zapadający zmrok, mgły, zamarznięte czy też zaparowane szyby pojazdów oraz śliska nawierzchnia znacznie utrudniają

Zmieniające się warunki pogodowe, szybko zapadający zmrok, mgły, zamarznięte czy też zaparowane szyby pojazdów oraz śliska nawierzchnia znacznie utrudniają jazdę i sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom na drodze. W okresie jesienno-zimowym warto zadbać o dobry stan techniczny naszego pojazdu i ściągnąć nogę z gazu. Pamiętać, że każdy z nas jest użytkownikiem dróg czuć się bezpiecznie i być bezpieczny – zarówno kierowca pojazdu, pieszy i rowerzysta.Jesień i zima to czas kiedy warunki drogowe nie są sprzyjające dla kierowców. Wbrew pozorom – nawet wtedy kiedy temperatura jest dodatnia – nawierzchnia jest mokra i śliska. Poranną widoczność dodatkowo ograniczają mgły.W takich przypadkach powinniśmy wzmóc naszą czujność i dostosować prędkość do warunków panujących się na drodze. Podczas takiej aury szczególnie niebezpiecznym manewrem jest wyprzedzanie, ponieważ warunki często ograniczają widoczność.
Zadbajmy też o właściwe ustawienie świateł. Zbyt niskiej może spowodować, że nie będziesz widział pieszego, a zbyt wysokie że oślepisz innego kierowcę. Jedynie prawidłowe ustawienie świateł przyczyni się do zwiększenia twojego i innych bezpieczeństwa. Pieszych natomiast zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych, które podczas mgły mają szczególne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. To jak najbardziej dobry zwyczaj, który sprawi, że jesteśmy bardziej widoczni.
Dla własnego bezpieczeństwa pamiętajmy również o wymianie opon na zimowe. Nie zwlekajmy do ostatniej chwili i nie czekajmy na pierwszy śnieg. Powinniśmy je zmieniać wówczas gdy temperatura powietrza spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Wtedy letnie opony już nie spełniają swojego zadania, nie są tak elastyczne i nie mają takiej przyczepności jak zimowe. Niestety sporo jest kierowców, którzy nawet gdy spadnie śnieg jeżdżą na letnich.
Pamiętajmy zatem, że będąc kierowcą jesteśmy odpowiedzialni za swoje i innych bezpieczeństwo. Dbajmy o dobry stan techniczny naszego samochodu, nie lekceważmy prawa i stosujmy się do obwiązujących norm. KPP w Krapkowicach

3014
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Jesień to okres pogarszających się warunków atmosferycznych. Zmienna i kapryśna

Z ostatniej chwili

Dzisiaj (29.10), około godz. 16:30 na drodze powiatowej pomiędzy Lubszą a

Wiadomości

Grzybobranie, to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu i aktywny wypoczynek

Wiadomości

Wiosna i lato to okres, w którym na drogach pojawia się dużo więcej jednośladów. Bez