Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Wakacje z WOT

Już za niespełna trzy tygodnie rozpocznie się czas najbardziej wyczekiwany przez uczniów i

Wakacje z WOT

Już za niespełna trzy tygodnie rozpocznie się czas najbardziej wyczekiwany przez uczniów i studentów – wakacje! Jak je zaplanować, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym i na dodatek nie płacić a wziąć wynagrodzenie? Wojska Obrony Terytorialnej proponują szesnastodniowe przeszkolenie wojskowe – „Wakacje z WOT”. Złóż dokumenty już dziś – żeby zdążyć z procedurą do sierpnia!
Wojska Obrony Terytorialnej oferują w czasie wakacji szkolenie dedykowane głównie uczniom i studentom, którzy podczas roku szkolnego i akademickiego nie mogą opuścić zajęć na szesnaście dni. Skorzystanie z takiego rozwiązania pozwala bezkolizyjnie odbyć przeszkolenie wojskowe, bez potrzeby rezygnacji z nauki. Forma służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, czyli terytorialna służba wojskowa, pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Poprzednie edycje projektu letniego „Wakacje w WOT” oraz zimowego „Ferie z WOT”, pokazały, że szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli oraz rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, obozach czy też wakacje spędzają u dziadków.
W 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej szkolenie rozpocznie się 20 sierpnia a zakończy Przysięgą Wojskową 4 września. Jak podkreśla dowódca brygady, płk Tomasz Białas, akcja „wakacje z WOT” to wyjątkowy projekt.

– To doskonała okazja by przeżyć przygodę życia i to z kolegami z ławki lub z jednego roku. Zgrane zespoły w klasach i na studiach teraz będą miały okazję sprawdzić swoje siły jak i siebie nawzajem w całkiem innych realiach niż na co dzień. – podkreśla płk Białas.
Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną żołnierzami Wojska Polskiego.
Wszyscy, którzy chcą wstąpić do WOT, powinni znaleźć rekrutera lub zgłosić się do Wojskowych Komend Uzupełnień, wniosek o powołanie do służby można też złożyć elektronicznie przez platformę ePUAP i na www.terytorialsi.wp.mil.pl/chce-wstapic.

232
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Żołnierze Narodowego Elementu Wsparcia, przygotowujący się do udziału w ramach IV

Wiadomości

9 lutego mijają dokładnie 22 lata od rozpoczęcia formowania 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.

Wiadomości

W ramach wsparcia Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego ratownicy z 10 Opolskiej

Wiadomości

Żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej oraz funkcjonariusze Policji doskonalili