Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

W Opolu rozegrano rajd motocyklowy, w którym prym wiedli zawodnicy opolskiego HAWI Racing Team.

„Motocyklowy Puchar Opolszczyzny” w minioną niedzielę zainaugurował

„Motocyklowy Puchar Opolszczyzny” w minioną niedzielę zainaugurował tegoroczne rozgrywki popularnego cyklu IPONE Enduro Cross Series 2022. W zawodach rozegranych na prywatnych terenach nieopodal Elektrowni Opole w Brzeziu, wystartowało 160 zawodników, w większości amatorów, ale nie zabrało także motocyklistów znanych z występów w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski oraz z Niemiec i Czech. Rywalizacja przebiegała w formule enduro sprintu. Zawodnicy podzieleni na dwie tury kilkukrotnie przemierzali 7-kilometrową trasę z próbami prędkości terenowej – test enduro extreme oraz test cross country. Charakterystyka i profil trasy wymuszały wykazaniem się odpowiednią techniką jazdy i wytrzymałością fizyczną. Klasyfikację końcową zawodów w poszczególnych klasach wyłoniła suma czasów uzyskanych ze wszystkich prób. Zawodnicy stworzyli wspaniałe widowisko, któremu przyglądała się spora grupa widzów. Ton rywalizacji nadawali reprezentanci opolskiego HAWI Racing Team. Patryk Kuleszo i Wojciech Latała byli najszybsi na trasie i zajęli dwa pierwsze miejsca w klasie Champion E1. Trzecia lokata przypadła Marcinowi Fryczowi.

– To była bardzo ciekawa rywalizacja. – przyznał Patryk Kuleszo, członek kadry narodowej enduro. – Trasa była świetnie przygotowana, wymagająca, techniczna, można było wszystko na niej spotkać. Nie ukrywam, bardzo odpowiadają mi takie warunki. Taka trasa pokazuje, kto potrafi jechać w każdych warunkach. Trzeba było równo rozłożyć siły i dać mocno gazu.

– Nie planowałem jechać w tym sezonie cyklu IPONE, ale skusiła mnie formuła enduro sprint i nowa lokalizacja zawodów, która mnie bardzo zaciekawiła. – oznajmił Wojciech Latała, mistrz Polski w wyścigach cross country. – Podsumowując, trasa bardzo techniczna, wymagająca kondycji i skupienia, nie zabrakło również szybkich odcinków, na których można było dodać gazu. Były to dobrze zorganizowane zawody, na pewno będę wracać na kolejne rundy.

W klasie Champion E2/E3 Rafał Szymański otarł się o podium plasując się na 4. miejscu za Jakubem Wesołowskim, Krystianem Nowackim i Jakubem Ludwisiakiem. Wśród pań (klasa Ladies) zwyciężyła doświadczona Patrycja Komko, ze sporą przewagą czasową nad Małgorzatą Zalewską i Mają Kozłowską.

– Majówkę spędziłam jako organizator i zawodnik w jednym. – wyznała Patrycja Komko, uczestniczka tegorocznych mistrzostw Europy w enduro. – Przygotowania zawodów nie przeszkodziły mi w odniesieniu zwycięstwa w klasie kobiet. Udany powrót do ścigania w bardzo mnie cieszy i myślę, że jest dobrym początkiem tego sezonu. Przede mną jeszcze wiele zawodów w tym roku i najważniejsze, że forma jak i chęć do ścigania wraca.

Grzegorz Bogulak okazał się najlepszy w klasie Hobby E1 przed Kamilem Woźniakiem i Wojciechem Fryczem, a Szymon Wieczorek zajął 16 lokatę. Natomiast Dawid Niestrój w klasie Hobby E2/E3 został sklasyfikowany na 27. miejscu. Wygrał Oliwer Michalski przed Janikiem Kossackiem i Kajetanem Penkalą. W gronie najmłodszych Bartosz Kownacki uplasował się na 6. miejscu w klasie Junior 65 – wygrał Franek Harazin przed Emilem Dobiszem i Fabianem Bucholcem. W klasie Junior 85 Bartosz Radelt nie ukończył zawodów, ponieważ w jego motocyklu zerwał się łańcuch. Triumfował Marcel Krancioch przed Kajetanem Stefańczykiem i Wojtkiem Nowinowski. Z kolei w klasie Masters 50+ Maciej Brawata był 5. Zwyciężył Jiři Kavan przed Robertem Soćko i Maciejem Szutą. W grupie Masters 40+ Andrzej Wieczorek uplasował się na 13. pozycji, a wygrał Tadeusz Wasiński przed Rafałem Głowackim i Piotrem Dobiszem. W klasyfikacji „Sherco Gold Cup” Patrycja Komko zajmuje 5. lokatę, a tuż za nią plasuje się Maciej Brawata, a liderem jest Jakub Wesołowski.

Imprezę zorganizowaną przez Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM wsparł Samorząd Województwa Opolskiego oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Opolu.

Cykl IPONE Enduro Cross Series 2022 składa się z ośmiu imprez, które odbywają się na terenie czterech województw: opolskiego, dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego. Kolejne rundy odbędą się 21 i 22 maja br. w Siedlęcinie koło Jeleniej Góry.

Autorzy zdjęć: Marta Wieczorek, Mariusz Matkowski, Piotr Kumiec

873
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piątek 27 maja około godziny 16:50 do policjantów z ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego o wypadku na ul. Niemodlińskiej

Wiadomości

Kryminalni z drugiego komisariatu w Opolu zatrzymali podejrzanych o kradzieże w jednej z opolskich drogerii. Ich łupem padły elektroniczne

Z ostatniej chwili

Komenda Miejska Policji w Opolu prowadzi poszukiwania za Bartoszem Gąbkowskim lat 17, który samowolnie oddalił się z domu pod pretekstem

Z ostatniej chwili

W czwartek 26 maja o godzinie 9:35 dyżurny straży dostała zgłoszenie z nr alarmowego 112 o pożarze auta na DK46 Ozimek - Dobrodzień