Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

W Brzegu wyczuwalna woń gazu postawiła służby na nogi!

Strażacy z Brzegu kilkukrotnie wyjeżdżali dzisiaj (17.06) do zgłoszeń związanych z

W Brzegu wyczuwalna woń gazu postawiła służby na nogi!

Strażacy z Brzegu kilkukrotnie wyjeżdżali dzisiaj (17.06) do zgłoszeń związanych z podejrzeniem wycieku gazu. Między innymi interweniowali na ul. Górnej i Stare Koszary. Woń przypominająca gaz była wyczuwalna również na ul. Ofiar Katynia, ale na szczęście okazało się, że w żadnym przypadku nie potwierdzono lotnej substancji.
„Od rana mieliśmy kilka zgłoszeń o wyczuwalnym gazie w różnych częściach miasta. Podejrzeń o rozszczelnieniu nie należy ignorować, a więc zgłaszający postąpili słusznie, jednak w tych przypadkach nie potwierdziliśmy zagrożenia. Okazuje się, że na terenie jednego z brzeskich zakładów przemysłowych są prowadzone prace przy użyciu substancji o zapachu przypominającym woń gazu i charakterystyczny zapach może rozprzestrzeniać się z wiatrem” – mówi nam st. kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Strażacy zaznaczają, że żadnego podejrzenia o rozszczelnieniu instalacji gazowej nie wolno lekceważyć i w takich sytuacjach lepiej „dmuchać na zimne”.

Źródło www.brzeg24.pl

609
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piątek 30 lipca w godzinach popołudniowych na drodze wojewódzkiej nr 901

Z ostatniej chwili

Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj (29.07) na terenie jednego z zakładów przy ul. Błonie w Brzegu.

Z ostatniej chwili

Mandat 500 zł i 6 pkt karnych, w tym przypadku wydają się najniższym wymiarem

Z ostatniej chwili

O godzinie 17:40 do Opolskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o drze