Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kultura

Trwają zapisy na Dziecięcą Politechnikę Opolską.(Zdjęcia)

Ciekawe tematy wykładów, spotkania z naukowcami

Trwają zapisy na Dziecięcą Politechnikę Opolską.(Zdjęcia)

Ciekawe tematy wykładów, spotkania z naukowcami
w prawdziwej sali wykładowej i moc wiedzy – Dziecięca Politechnika Opolska przyjmuje zgłoszenia na kolejną edycję.
– Dziecięca Politechnika Opolska to już sprawdzona marka. Przez 13 lat działalności mamy blisko 7 tysięcy absolwentów nie tylko z Opola, ale także innych miejscowości regionu. Cześć z nich chciała kontynuować przygodę z nauką, dlatego też utworzyliśmy Młodzieżową Politechnikę Opolską. Bardzo nas cieszy fakt, że udało nam się rozbudzić w młodych ludziach zainteresowanie nauką – mówi mgr Małgorzata Baldysz, kierownik Dziecięcej i Młodzieżowej Politechniki Opolskiej.
W ostatniej edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej wzięło udział ponad 200 najmłodszych słuchaczy.

Dlaczego warto zapisać dziecko na nadchodzącą, czternastą edycję?
– Wykłady w ramach dziecięcej politechniki to inny sposób przekazywania wiedzy, a tym samym inny rodzaj nauki. Dzieci poszerzają swoje horyzonty, zainteresowania. Poznają nowe technologie, mają kontakt z naukowcami, osobami reprezentującym różne dyscypliny naukowe, poznają tradycję akademickie jak np. inaugurację. W murach Politechniki Opolskiej czują się jak studenci – podkreśla dr Justyna Charaśna-Blachucik, pełnomocnik rektora ds. DPO.Każda edycja to nowe tematy wykładów, ciekawe prezentacje, inspirujące konkursy oraz akcje społeczne. Studenci Dziecięcej Politechniki Opolskiej na zakończenie cyklu wykładów otrzymują pamiątkowy dyplom.
– Wykłady przygotowane są zgodnie z oczekiwaniami dzieci. Pierwszy i myślę najbardziej wyczekiwany przez naszych młodych studentów dotyczy kosmosu. Dzieci lubią gwiazdy, Drogę Mleczną, zatem niech zdobywają w tym kierunku wiedzę od naszych profesorów. Przygotowaliśmy także wykłady dotyczące gier logicznych, metody projektowania maszyn elektrycznych, wykłady związane z budownictwem itp. – wylicza dr Justyna Charaśna-Blachucik.

Wykłady zaplanowane są raz w miesiącu, w soboty. Ze względu na wiek słuchaczy czas zajęć przewidziany jest na ok. 45 min. W trakcie wykładów rodzice i opiekunowie mogą śledzić wykład w sąsiednich salach. W przypadku pogorszenia sytuacji pandemicznej, wykłady będą prowadzone online.
Link do zapisów znajduje się TUTAJ

Źródło Politechnika Opolska

802
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Jedna pracuje na Marsie, druga właśnie dotarła na Politechnikę Opolską – amerykańska firma współpracująca z NASA

Z ostatniej chwili

Trwa ewakuacja z Przedszkola Publicznego nr 8 w Opolu ul. Nysy Łużyckiej dzieci i personelu.

Wiadomości

Blisko 300 słuchaczy Dziecięcej Politechniki Opolskiej w sobotę uroczyście

Z ostatniej chwili

Uczniowie kolejnej opolskiej szkoły trafili na kwarantannę. W związku z chorobą jednego z nauczycieli 24 uczniów klasy pierwszej w szkole podstawowej nr 15 przeszło...