Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Tomasz Wikowicz z opolskiego HAWI Racing Team zajął drugie miejsce w długodystansowym rajdzie Baja Poland.

W miniony weekend w Szczecinie odbył się Rajd Wysoka Grzęda Baja Poland będący

Tomasz Wikowicz z opolskiego HAWI Racing Team zajął drugie miejsce w długodystansowym rajdzie Baja Poland.

W miniony weekend w Szczecinie odbył się Rajd Wysoka Grzęda Baja Poland będący polską eliminacją Pucharu Świata, w ramach którego rozegrano 4. rundę Mistrzostw Polski w długodystansowych rajdach Baja. W imprezie w klasie motocykli wystartował Tomasz Wikowicz z opolskiego HAWI Racing Team, który podróżował KTM-em EXC 450F.

Bazę rajdu zlokalizowano na terenie lotniska Dąbie. Trasa o długości ponad 300 km została podzielona na 5 odcinków specjalnych. Zawodnikom przyszło zmagać się w zmiennych warunkach pogodowych, a po opadach deszczu rajd zrobił się błotnisty. Piątkowy prolog okazał się pechowy dla reprezentanta opolskiego klubu.

– Prolog był bardzo ciekawy, jednak rutyna mnie troszkę zgubiła, bo przyzwyczajony byłem do równego prologu, idealnie przygotowanego, a tutaj po pierwszej hopce było wielkie zaskoczenie. Nie wyrównana trasa i zawieszenie zawiodło. No i była mocna kraksa. Pozbierałem się i mimo wszystko udało się jakiś przyzwoity czas wykręcić. Nie miałem jakiejś dużej straty do rywali. – skwitował Tomasz Wikowicz, który musiał zadowolić się trzecim rezultatem.

Zasadnicza część została rozegrana nazajutrz na poligonie w Drawsku Pomorskim, gdzie do przejechania zawodnicy mieli blisko 270 km. Natomiast niedzielne OS-y na trasie Lubieszyn-Dobra-Szczecin łącznie liczyły niecałe 27 km.

Rajdowe tempo narzucił najszybszy na wszystkich OS-ach Maciej Giemza (M-For Sport / Husqvarna FE 450 Rally) z ORLEN Teamu. Wikowicz utrzymywał szybkie tempo jazdy i poza prologiem legitymował się drugim czasem przejazdu, co dało jemu drugie miejsce w całym rajdzie. Zwyciężył Giemza, a na trzeciej pozycji uplasował się Słowak Tomas Hostinský (KTM Rally 450).

Zgodnie z kalendarzem PZM kolejna 5. runda Mistrzostw Polski Baja odbędzie się w dniach 08-10 października br. w Żaganiu.

Zdjęcia:

  • NewsPress
  • Wojciech Rencz
  • klubowe

200
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

4 września (sobota) we Wrocławiu odbyła się II tura zawodów Iron Dead League 2021

Sport

W ubiegły weekend (27-29.08) w Bydgoszczy na torze regatowym Brdyujście odbyły

Sport

W czeskiej miejscowości Kozojedy rozegrano drugą rundę Mistrzostw Europy

Sport

Kamil Grabowski znakomicie zaprezentował się podczas trzeciej odsłony