Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Szpital w Brzegu złożył zawiadomienie do prokuratury. Co się stało?

Skala procederu nie jest na razie znana, ale sprawą już zajmują się organy ścigania.

Szpital w Brzegu złożył zawiadomienie do prokuratury. Co się stało?

Skala procederu nie jest na razie znana, ale sprawą już zajmują się organy ścigania. Nieznani sprawcy podszywają się pod Brzeskie Centrum Medyczne i wystawiają fałszywe certyfikaty, które mają świadczyć o negatywnym wyniku testu na wirusa SARS-Cov-2.

„Nie wiemy ile takich fałszywych dokumentów może być w obiegu. Proceder został ujawniony dzisiaj rano i od razu złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury. Nasz szpital w ogóle nie wystawia certyfikatów o wyniku testu, my realizujemy badania tylko na zlecenie lekarskie, refundowane przez NFZ, a jeśli chodzi o certyfikat przyjęcia szczepionki, to każda osoba może taki dokument uzyskać indywidualnie ze swojego konta pacjenta” – mówi nam Kamil Dybizbański, dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego.


Starostwo Powiatowe w Brzegu opublikowało dzisiaj ku przestrodze fałszywe zaświadczenie i apeluje, aby podobne przypadki zgłaszać na policję.„UWAGA! W obiegu pojawiły się fałszywe zaświadczenia dot. testów wykonywanych przez brzeski szpital. W związku z wykryciem, iż nieustalona grupa osób wydaje w imieniu Brzeskiego Centrum Medycznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzegu certyfikaty dot. wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 (w języku polskim oraz angielskim) informujemy, iż Brzeskie Centrum Medyczne Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Brzegu nie wystawia tego typu certyfikatów. BCM wykonuje jedynie zlecone przez NFZ badania na obecność wirusa i nie wykonuje badań komercyjnych. W przypadku otrzymania przez Państwa takiego dokumentu z logiem i danymi naszego szpitala należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższą jednostką Policji” – czytamy w komunikacie starostwa.

Źródło www.brzeg24.pl

2700
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą czynności na miejscu zabójstwa w Przylesiu.