Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Szkolenie zespołów specjalnych CBŚP z taktyki „CQB”.(Zdjęcia&Wideo)

Policjanci z zespołów specjalnych CBŚP nieustannie doskonalą swoje umiejętności uczestnicząc w szkoleniach, dzięki temu działają błyskawicznie i skutecznie.

Szkolenie zespołów specjalnych CBŚP z taktyki „CQB”.(Zdjęcia&Wideo)

Policjanci z zespołów specjalnych CBŚP nieustannie doskonalą swoje umiejętności uczestnicząc w szkoleniach, dzięki temu działają błyskawicznie i skutecznie. W ostatnim czasie policjanci z Zarządu w Opolu przeprowadzili ćwiczenia, w których uczestniczyli także funkcjonariusze z Zarządu w Łodzi i Poznaniu CBŚP. Podczas szkolenia doskonalono m.in. umiejętności z zakresu taktyki „CQB” czyli walki z przeciwnikiem w pomieszczeniach zamkniętych, której celem jest obezwładnienie i zatrzymanie osób podejrzanych.

Aby bezpiecznie i profesjonalnie realizować zadania związane z zatrzymywaniem osób niebezpiecznych, mogących posiadać m.in. broń palną, policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji cyklicznie odbywają różnorodne szkolenia. Dzięki uprzejmości Pana Mirosława Pietruchy, Dyrektora Oddziału Elektrowni Opole PGE GiEK S.A., funkcjonariusze zespołu specjalnego Zarządu w Opolu CBŚP korzystają z obiektów wchodzących w skład elektrowni, na których regularnie ćwiczą taktyką „CQB” czyli tzw. „taktykę czarną” polegającą na walce z przeciwnikiem w pomieszczeniach zamkniętych.

W ostatnim szkoleniu wzięli udział policjanci zespołów specjalnych z zarządów CBŚP w Opolu, Łodzi i Poznaniu. Funkcjonariusze wykonując złożone zadania szkoleniowe, pozwalające odwzorować różne scenariusze potencjalnych działań, eliminują pojawiające się w trakcie ćwiczeń błędy, co pozwala poprawić jakość realizowanych zadań w codziennej służbie.

Zespół Prasowy CBŚP

Wideo/foto: CBŚP; muzyka: Universal Production Music

541
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Informacje o wypadku służby ratunkowe dostały w sobotę 22.01o godzinie 05:38 .

Z ostatniej chwili

W sobotę 22 stycznia o godzinie 04:00 służby ratunkowe dostały powiadomienie o wypadku w Jełowej na ulicy Starodworcowej . Auto wpadło do rowu z...

Wiadomości

Oszuści kolejny raz próbują wyłudzać pieniądze metodą „na wnuczka”. Tym razem wykorzystują legendę „na koronawirusa”. Dzwonią głównie do starszych osób podając się za członka...

Z ostatniej chwili

W piątek 21 stycznia o godzinie 13:13 wpłynęło zgłoszenie do szłyby ratunkowych o wypadku w miejscowości Kórnica.