Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Szkolenie zespołów specjalnych CBŚP z taktyki „CQB”.(Zdjęcia&Wideo)

Policjanci z zespołów specjalnych CBŚP nieustannie doskonalą swoje umiejętności uczestnicząc w szkoleniach, dzięki temu działają błyskawicznie i skutecznie.

Szkolenie zespołów specjalnych CBŚP z taktyki „CQB”.(Zdjęcia&Wideo)

Policjanci z zespołów specjalnych CBŚP nieustannie doskonalą swoje umiejętności uczestnicząc w szkoleniach, dzięki temu działają błyskawicznie i skutecznie. W ostatnim czasie policjanci z Zarządu w Opolu przeprowadzili ćwiczenia, w których uczestniczyli także funkcjonariusze z Zarządu w Łodzi i Poznaniu CBŚP. Podczas szkolenia doskonalono m.in. umiejętności z zakresu taktyki „CQB” czyli walki z przeciwnikiem w pomieszczeniach zamkniętych, której celem jest obezwładnienie i zatrzymanie osób podejrzanych.

Aby bezpiecznie i profesjonalnie realizować zadania związane z zatrzymywaniem osób niebezpiecznych, mogących posiadać m.in. broń palną, policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji cyklicznie odbywają różnorodne szkolenia. Dzięki uprzejmości Pana Mirosława Pietruchy, Dyrektora Oddziału Elektrowni Opole PGE GiEK S.A., funkcjonariusze zespołu specjalnego Zarządu w Opolu CBŚP korzystają z obiektów wchodzących w skład elektrowni, na których regularnie ćwiczą taktyką „CQB” czyli tzw. „taktykę czarną” polegającą na walce z przeciwnikiem w pomieszczeniach zamkniętych.

W ostatnim szkoleniu wzięli udział policjanci zespołów specjalnych z zarządów CBŚP w Opolu, Łodzi i Poznaniu. Funkcjonariusze wykonując złożone zadania szkoleniowe, pozwalające odwzorować różne scenariusze potencjalnych działań, eliminują pojawiające się w trakcie ćwiczeń błędy, co pozwala poprawić jakość realizowanych zadań w codziennej służbie.

Zespół Prasowy CBŚP

Wideo/foto: CBŚP; muzyka: Universal Production Music

1168
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Przed nami długi, wakacyjny weekend. Prognozy pogody zapowiadają słoneczne i ciepłe dni, jednak z możliwymi burzami.

Wiadomości

W piątek 12 sierpnia o godzinie 17:04 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Krapkowicach zadysponował dwa zastępy do pożaru w jednym

Z ostatniej chwili

Opolskie szpitale przyjęły czterech ukraińskich żołnierzy rannych podczas trwającej wojny. Pociąg z rannymi przyjechał wczoraj (12.08.2022) do Opola.

Wiadomości

Od 13 do 15 sierpnia na terenie całego kraju odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej.