Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kultura

Świetny rok opolskiego zoo! Podsumowanie 2021 roku

Rekordowy rok opolskiego zoo! Tłumy zwiedzających, nowe zwierzęta i inwestycje

Świetny rok opolskiego zoo! Podsumowanie 2021 roku

Rekordowy rok opolskiego zoo! Tłumy zwiedzających, nowe zwierzęta i inwestycje

Miniony rok był pod wieloma względami jednym z najlepszych w historii opolskiego ogrodu zoologicznego. Do Opola powróciły duże koty, realizowano kolejne inwestycje, a zwiedzający tłumnie przybywali do turystycznej perły regionu.

Można powiedzieć, że minione 12 miesięcy to czas frekwencyjnych rekordów. Pierwszy padł 8 maja, gdy do Ogrodu Zoologicznego w Opolu weszło ponad 8900 osób. Jest to dzienny rekord wszech czasów. Świetne było też lato.

  • W najgorętszych miesiącach, od czerwca do sierpnia, przybyło do nas ponad 200 tysięcy ludzi, co daje średnią na poziomie 67 tysięcy osób każdego miesiąca. Z dumą przyznajemy, że to kolejny rekord – tłumaczy Miłosz Bogdanowicz, rzecznik opolskiego zoo.

Gdy ogród podsumował cały rok okazało się, że zawitało do niego 318 tysięcy ludzi. To o około 20 tysięcy więcej niż w najlepszym 2014 roku. – Frekwencyjnie w regionie okazaliśmy się nie do pobicia. Bardzo dziękujemy wszystkim miłośnikom zwierząt i roślin, którzy tak chętnie do nas przybywali. Cieszymy się, że jesteście z nami każdego dnia – dopowiada Bogdanowicz.

Rok 2021 to również czas narodzin zwierząt. – W naszym zoo na świat przyszły między innymi uchatki kalifornijskie, bongo górskie, lemury alaotrańskie, tamaryny cesarskie czy toko czarnodzioby. Ponadto, po blisko ćwierćwieczu, na naszych wybiegach znów można oglądać lwy i tygrysa. Warto więc przychodzić tutaj regularnie, bo u nas przez cały rok coś się dzieje – podkreślają pracownicy ogrodu.

Oprócz nowoczesnych wybiegów dla dużych kotów, wśród inwestycji warto wymienić też prace związane z wymianą źródeł ogrzewania na te bardziej ekologiczne. Na dachach kilku budynków ogrodu zoologicznego (oraz podległego mu miejskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt) pojawiły się panele fotowoltaiczne. Niebawem ruszą też prace związane z wymianą starej kotłowni węglowej na gazową.

Przypomnijmy, w okresie od grudnia do marca opolskie zoo jest czynne w godz. 9-15, ogród można zwiedzać jeszcze godzinę po zamknięciu będąc już na jego terenie. Oprócz wybiegów zewnętrznych do dyspozycji zwiedzających cały czas pozostają wnętrza pawilonów – małpiarni, żyrafiarni, dużych kotów, stawonogów, płazów czy zawsze zielonej krainy bioróżnorodności.

Źródło ZOO Opole

511
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Informacje o wypadku służby ratunkowe dostały w sobotę 22.01o godzinie 05:38 .

Z ostatniej chwili

W piątek 21 stycznia o godzinie 15:21 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na ul.Ozimskiej w Opolu.

Z ostatniej chwili

Wracamy do tematu pożaru, który miał miejsce dzisiejszego poranka (20.01.) na ul. Jagiellonów w Opolu. Cała akcja dogaszania przez strażaków

Z ostatniej chwili

Przy ul. Jagiellonów w Opolu zapalił się budynek wielorodzinny. Służby zgłoszenie otrzymały około godziny 7:30.