Stalowcy wygraną kończą sezon na własnej hali

Fantastycznie kończymy sezon we własnej hali!

PSG Stal Nysa pokonała w pierwszym meczu o 7 miejsce AZS Olsztyn. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 (25:21, 23:25, 25:17, 25:21).

Nyscy siatkarze spotkanie rozpoczęli dość pewnie. W pierwszej partii wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Przyjezdni, mający w sobie pięć pojedynków z Wartą Zawiercie (ostatnio w środę), nie byli w stanie ruszyć w skuteczną pogoń. Efektem wygrana Stali do 21.

Znacznie więcej walki kibice zobaczyli w secie drugim. Od stanu 16:16 w końcówce lepiej dysponowani byli akademicy, wygrywając ostatecznie do 23.

W trzecim secie miejscowi nie pozostawili AZS-owi złudzeń. Szybko złapali pięciopunktowe prowadzenie (8:3), a wygrali przewagą ośmiu oczek.

Czwarta partia była już tylko postawieniem kropki nad i. Wygrana do 21 dała Stali zwycięstwo w całym meczu.

MVP spotkania wybrany został kapitan PSG Stali Nysa – Kamil Kwasowski. Zawodnik ten wspaniałym występem pożegnał się z nyską publicznością. Zarówno kapitana zespołu, jak i najskuteczniejszego zawodnikia – Wassima Ben Tary, nie zobaczymy w następnym sezonie w barwach Stali.

Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie w poniedziałek 24 kwietnia w Iławie.

2703

Wiadomości

Chęć szybkiego wzbogacenia się – to sprawiło, że mieszkaniec Nysy dał się oszukać. W zaledwie kilka dni stracił oszczędności swojego życia.

Sezon 2023/2024 PlusLigi kończymy na 10. miejscu. W meczu rewanżowym w Bełchatowie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała 3:2, jednak

Siatkarze PSG Stali Nysa ulegli u siebie Aluronowi CMC Warcie Zawiercie 0:3 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PlusLigi.

Na 7. miejscu zakończyły zmagania w bieżących rozgrywkach Tauron Ligi siatkarki Uni Opole.