Stal ponownie gorsza od Trefla

Nie wyszedł siatkarzom Stali Nysa rewanż na Treflu Gdańsk za grudniową porażkę. I tym razem przeciwnik wygrał 3:0.

W pierwszym secie Nysanie prowadzili tylko przy stanie 1:0. Później do głosu doszli goście, którzy sukcesywnie zwiększali swoją przewagę. Ta maksymalnie wyniosła dziewięć punktów (20:11). Set zakończył się wynikiem 25:18. Niewiele zmieniło się też w drugiej odsłonie. Tym razem goście nie pozwolili Stali wyjść ani razu na prowadzenie. Dwukrotnie tylko był remis (11:11 i 12:12). Końcowy wynik seta nieco bardziej korzystny dla gospodarzy, ale nie dający też powodów do zadowolenia, bo do 19.

Podobnie jak w grudniu w Gdańsku, tak i teraz Stali wyszedł tylko jeden set, ale niestety nie udało się go wygrać. Trzecia odsłona to w pewnym momencie już prowadzenie Stali 13:8, co dawało nadzieję na przedłużenie szansy na punkty. Niestety jednak podopieczni Michała Winiarskiego w końcowej fazie tej partii po raz kolejny pokazali dobrą grę zarówno w przyjęciu, jak i ataku i wygrali do 23.

Spotkania nie dokończył Mariusz Wlazły, który na początku trzeciego seta doznał urazu.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany przyjmujący Trefla Moritz Reichert. Najlepiej dla Stali punktował Wassim Ben Tara, niestety jednak przy niskiej, bo niespełna 35 procentowej skuteczności.

– W trzecim secie mieliśmy tak na prawdę tylko swoje szanse i wszystko w swoich rękach. Pierwsze dwa sety to była pełna kontrola drużyny z Gdańska. Nie pozwolili nam nawiązać walki. Nie postawiliśmy się przede wszystkim w ataku. W trzecim secie zabrakło nam trochę chłodnej głowy, bo mieliśmy trzy punkty przewagi, nawet cztery. Tego najbardziej szkoda. Nie tak sobie ten mecz wyobrażaliśmy. – powiedział po meczu rozgrywający Stali Marcin Komenda.

W pozostałych sobotnich spotkaniach 22 kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel dopiero po tie breaku pokonał AZS Olsztyn, a Resovia Rzeszów bez straty seta triumfowała nad MKS-em Będzin.

Stal Nysa – Trefl Gdańsk 0:3(18:25, 19:25, 23:25)

Stal: Komenda, Bućko, Ben Tara, M’Baye, Lemański, Łapszyński, Ruciak (libero) oraz Dembiec (libero), Długosz, Szczurek, Filip
Trefl: Lipiński, Wlazły, Janusz, Reichert, Mordyl, Crer, Olenderek (libero) oraz Kozub, Pietruczuk, Sasak

818

Siatkarki UNI Opole przegrały z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 21:25) w drugim meczu ćwierćfinału Polskiej Ligi Siatkówki

Po blisko 3-godzinnym, zaciętym spotkaniu w Warszawie zwycięzcę musiał wyłonić tie-break. ZAKSA walczyła do końca, niestety finalnie

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała zdobył Puchar Polski po 15 latach przerwy.

Mimo udanego początku w spotkaniu w meczu 26. kolejki PlusLigi musieliśmy uznać wyższość Trefla Gdańsk, goście wygrali 3:1.