Hi, what are you looking for?

Stal Nysa otwiera sezon trzema punktami.(Zdjęcia kibiców)

Pojedynkiem ze Ślepskiem Malow Suwałki rozpoczęli sezon w PLusLidze siatkarze Stali Nysa.

Pojedynkiem ze Ślepskiem Malow Suwałki rozpoczęli sezon w PLusLidze siatkarze Stali Nysa.

W niedzielny wieczór kibice mogli zobaczyć mocno odmieniony nyski zespół. W podstawowym składzie bowiem znalazło się tylko trzech zawodników z minionego sezonu.

Pierwsza partia rozpoczęła się dla miejsowych idealnie. Wassim Ben Tara, najskuteczniejszy zawodnik zespołu w poprzednim sezonie, rozpoczął skutecznie atakiem, chwilę później wykorzystał piłkę przechodzącą, aby na 3:0 zwiększyć prowadzenie blokiem z Nicolasem Zerbą. Pierwszy punkt przyjezdni zdobyli po zepsutej zagrywce rozgrywającego Stali Tsimafei Zhukouskiego (6:1). W środku seta przyjezdni zaczęli grać zdecydowanie lepiej, dzięki czemu odrobili straty. As serwisowy Cezarego Sapińskiego dał remis 16:16. W końcówce lepsi okazali się miejscowi, wygrywając po asie Kamila Kwasowskiego 29:27.

Drugiego seta od punktu zaczął Ślepsk, jednak dzięki skutecznym atakom Michała Gierżota Stal wyszła na prowadzenie. Ważne dla przebiegu tej partii miały błędy w ataku najpierw Kwasowskiego, a chwilę później Ben Tary. Ślepsk wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (15:13), co zmusiło trenera Stali Daniela Plińskiego do wzięcia czasu. Stal goniła, po asie Ben Tary zbliżyła się na punkt (19:20). W końcówce jednak górą był Ślepsk, wygrywając do 22.

Po przerwie Stalowcy wrócili nie zrażeni przegraną. Od początku prowadzili, dzięki atakom Zerby, Kwasowskiego i Gierżota. Podobnie, jak w pierwszej partii, i tym razem Ślepsk odrobił straty w połowie seta (12:12, 14:14). Chwilę później na 15:14 zapunktował Ben Tara, a po mocno nieudanym ataku Filipiaka Stal prowadziła dwoma punktami. W końcówce seta przyjezdnych rozstrzelał Michał Gierżot, punktując na 18:16, 20:17 i 21:17. Tą partię Stal wygrała do 21.

Czwarty set znów układał się lepiej dla miejscowych. Trener gości Dominik Kwapisiewicz musiał ratować się czasami przy stanie 12:9 i 14:10 dla Stali. Niewiele to jednak wpłynęło na obraz gry. Po zepsutej zagrywce Adriana Buchowskiego było 17:12. Stal w tym secie wygrała do 19 i całe spotkania 3:1.

Najlepszym zawodnikiem meczu w swoim pierwszym występie ligowym w barwach Stali wybrany został Michał Gierżot.

W drugiej kolejce Stal w czwartek zmierzy się na wyjeździe z Cuprum Lubin.

PSG Stal Nysa – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (29:27, 22:25, 25:21, 25:19)
PSG Stal: Gierżot, Ben Tara, Zhukouski, Zerba, Abramowicz, Kwasowski, Dembiec (libero) oraz Miyaura, El Graoui, Jankowski, Szczurek, Kramczyński,
Ślepsk: Sanchez, Filipiak, Kujundzic, Takvam, Sapiński, Halaba, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Buchowski.

Obszerna galeria publiczności

1680

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Chęć szybkiego wzbogacenia się – to sprawiło, że mieszkaniec Nysy dał się oszukać. W zaledwie kilka dni stracił oszczędności swojego życia.

Niecodzienną niespodziankę sprawili uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu siatkarze Grupy Azoty ZAKSA

Sezon 2023/2024 PlusLigi kończymy na 10. miejscu. W meczu rewanżowym w Bełchatowie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała 3:2, jednak

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrywa w pierwszym meczu o 9. miejsce 1:3. Kolejne spotkanie rozegramy w środę, 17 kwietnia