Z ostatniej chwili

Stal Nysa najlepsza w Turnieju Legend.

Przez dwa dni w Nysie rozgrywany był Turniej Legend im. Zdzisława Kiczyńskiego

Stal Nysa najlepsza w Turnieju Legend

Przez dwa dni w Nysie rozgrywany był Turniej Legend im. Zdzisława Kiczyńskiego i Andrzeja Kaczmarka. Pierwszego dnia kibice obejrzeć mogli rywalizację Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Cuprum Lubin i Stali Nysa z Jastrzębskim Węglem.

O ile pierwsze spotkanie zakończyło się zgodnie z przewidywaniami wygraną Kędzierzynian 3:0 (26:24, 25:20, 25:17), o tyle dużą niespodziankę sprawili uczestnicy drugiej potyczki. Jastrzębski Węgiel jako aktualny mistrz kraju był faworytem, ale to gospodarze okazali się lepsi w trzech setach. Stal wygrała kolejno do 23, 21 i 17.

W pierwszym piątkowym meczu, którego stawką było trzecie miejsce w turnieju, kibice mogli obejrzeć ciekawą pięciosetową walkę. Końcowy wynik to 3:2 dla Jastrzębskiego Węgla (25:22, 20:25, 15:25, 25:22, 15:23).

W pojedynku finałowym, który był też pierwszym derbowym meczem w tym sezonie, Stal podejmowała ZAKSĘ. Kędzierzynianie występowali bez trzech swoich podstawowych skrzydłowych – Łukasza Kaczmarka, Aleksandra Śliwki i Kamila Semeniuka, którzy razem z reprezentacją Polski walczą o medale Mistrzostw Europy. Dodatkowy szkoleniowiec kędzierzyńskiego zespołu zdecydował się nie wpuszczać na boisko libero Erika Shoji. Tą sytuację potrafili wykorzystać Stalowcy. Pierwszego seta wygrali do 20, drugiego na przewagi do 25. Początek trzeciej partii wskazywał na to, że i ona jak i cały mecz zakończy się wygraną Stali. Nysanie prowadzili już 10:5. Później jednak ZAKSA odrobiła straty, aby wygrać seta do 22. Decydującym okazał się set czwarty. W nim walka toczyła się na początku punkt za punkt. Końcówka jednak należała do miejscowych (28:26), którzy tym samym zgarnęli trofeum.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany przyjmujący Stali Nysa Kamil Kwasowski.

Stal Nysa w Turnieju Legend wystąpiła w składzie: Maciej Zajder, Patryk Szwaradzki, Kamil Dębski, Marcin Komenda, Mitchell Stahl, Bartosz Bućko, Moustapha M’Baye, Kamil Kwasowski, Kamil Dembiec, Michał Ruciak, Nikolay Penchev, Mariusz Schamlewski, Patryk Szczurek i Jakub Chwastyk.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wystąpiła w składzie: Krzysztof Rejno, Marcin Janusz, Adrian Staszewski, Bartłomiej Kluth, Ernerst Kaciczak, David Smith, TOmasz Kalembka, Michał Kozłowski, Wojciech Żaliński, Erik Shoji, Korneliusz Banach, Norbert Huber.

1598

Może Ci się spodobać

PSG Stal Nysa wygrała 3:1 rewanżowy mecz o 7. miejsce z AZS-em Olsztyn. Zwyciężyła również w „złotym secie”.

Wiadomości

Chęć szybkiego wzbogacenia się – to sprawiło, że mieszkaniec Nysy dał się oszukać. W zaledwie kilka dni stracił oszczędności swojego życia.

Sezon 2023/2024 PlusLigi kończymy na 10. miejscu. W meczu rewanżowym w Bełchatowie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała 3:2, jednak

Siatkarze PSG Stali Nysa ulegli u siebie Aluronowi CMC Warcie Zawiercie 0:3 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PlusLigi.