Słabe występy opolskich zespołów

To zdecydowanie nie był udany weekend w wykonaniu zespołów

To zdecydowanie nie był udany weekend w wykonaniu zespołów siatkarskich z naszego regionu, rywalizujących w centralnych rozgrywkach. W czterech meczach udało się wygrać zaledwie jednego seta.

W pierwszej lidze mężczyzn zarówno Mickiewicz Kluczbork, jak i ZAKSA Strzelce Opolskie, grając przed własną publicznością, musiały uznać wyższość przeciwników. Mickiewicz uległ Viśle Bydgoszcz 0:3 (19:25, 22:25, 21:25). ZAKSA przegrała 0:3 z AZS AGH Kraków (20:25, 20:25, 29:31).

ZAKSA jest na piętnastym (przedostatnim) miejscu w ligowej tabeli, do czternastego Chrobrego Głogów traci już pięć punktów. Mickiewicz jest trzynasty.

W drugiej lidze kobiet NTSK-AZS Nysa w Wałbrzychu przegrał z liderem rozgrywek – Chełmcem 0:3 (22:25, 19:25, 18:25).

Jedynego seta w tej kolejce zdołały wywalczyć siatkarki Volley Chrząstowice. W pojedynku z Sokołem Katowice nie ugrały jednak nic więcej. Przegrały na własnej hali 1:3 (25:16, 7:25, 23:25, 24:26). Szczególnie boli postawa zespołu w drugiej partii, w której na swoim koncie zapisał zaledwie 7 punktów.

NTSK jest po 16 kolejkach na siódmym miejscu, oczko niżej Volley.

Zdjęcia: Mickiewicz Kluczbork, ZAKSA Strzelce Opolskie

1331

PSG Stal Nysa wygrała 3:1 rewanżowy mecz o 7. miejsce z AZS-em Olsztyn. Zwyciężyła również w „złotym secie”.

Na 7. miejscu zakończyły zmagania w bieżących rozgrywkach Tauron Ligi siatkarki Uni Opole.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po udanym starcie w meczu 28. Kolejki przegrała ze Ślepskiem Malow Suwałki 1:3.

Siatkarki UNI Opole przegrały z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 21:25) w drugim meczu ćwierćfinału Polskiej Ligi Siatkówki