Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Skradziony ciągnik rolniczy odzyskany przez głubczyckich policjantów.

Jeden dzień wystarczył głubczyckim kryminalnym, by odzyskać skradziony traktor.

Skradziony ciągnik rolniczy odzyskany przez głubczyckich policjantów

Jeden dzień wystarczył głubczyckim kryminalnym, by odzyskać skradziony traktor. Podejrzani zdążyli ukryć pojazd w sąsiednim powiecie. Z pojazdu zostały już usunięte elementy charakterystyczne, by trudniej było namierzyć ciągnik. To jednak nie przeszkodziło policjantom w identyfikacji. W związku z kradzieżą zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W poniedziałek rano 18 października, dyżurny głubczyckiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego z terenu jednej z firm znajdujących się na terenie miasta. Na miejsce pojechali kryminalni, którzy zebrali i zabezpieczyli ślady oraz monitoring. Straty wycenione przez poszkodowanego opiewały na blisko 20 tys. złotych.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą, wpadli na trop dwóch podejrzanych mężczyzn w wieku 23 i 33 lat już następnego dnia. Ustalili, gdzie zamieszkują podejrzani i pojechali pod wytypowane adresy. Podczas zatrzymania mężczyźni byli zaskoczeni widokiem policjantów. Po przesłuchaniu przyznali się do winy i wskazali miejsce, gdzie ukryty został skradziony ciągnik. Okazało się, że był schowany na terenie jednej z posesji w powicie prudnickim. Z ciągnika były już usunięte elementy charakterystyczne dla pojazdu. To nie przeszkodziło jednak policjantom w identyfikacji.

Traktor został już zwrócony właścicielowi. Podejrzanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło KPP Głubczyce

1052
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Zima, to bardzo trudny czas dla osób bezdomnych. Mundurowi z Głubczyc w tym

Wiadomości

Policjanci poszukują świadków potrącenia pieszej do którego miało dojść 6

Wiadomości

Komenda Miejska Policji w Opolu otrzymała nowy radiowóz. Nieoznakowana Kia

Z ostatniej chwili

40-letni kierowca volkswagena najechał na 14-letnią dziewczynę leżącą na jezdni - wynika