Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Ręka z manetki – sezon motocyklowy w pełni

Ręka z manetki - sezon motocyklowy w pełni

Apeluje do motocyklistów ! Wakacyjna aura sprawia, że na drogach pojawiła się duża ilość jednośladów. Policjanci z drogówki w trosce o życie i zdrowie pasjonatów motocykli apelują o rozwagę i ostrożność na drodze. Pamiętajmy, że jazda motocyklem to nie tylko przyjemność i adrenalina, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność.

Jak co roku wraz z ciepłymi, letnimi dniami na naszych drogach pojawia się więcej motocyklistów. Policjanci zauważają jednak, że nie wszyscy z użytkowników jednośladów mają odpowiednie umiejętności i wyobraźnię, konieczną podczas użytkowania swoich maszyn. Należy pamiętać, że skutki wypadku na motocyklu są częściej poważniejsze, niż wypadku samochodowego. Motocyklista w momencie zderzenia narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, jest przyczyną zderzeń, które kończą się tragicznie. Nie zapominajmy, że za zdarzenia z udziałem motocyklistów odpowiadają również kierujący samochodami. Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania zmiany kierunku ruchu, bądź zmiany pasz ruchu, to jedne z głównych „grzechów” kierowców samochodów.

Apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Tych podróżujących jednośladami, a także kierujących samochodami o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze.

Źródło KPP Głubczyce

842
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Informacje o wypadku służby ratunkowe dostały w sobotę 22.01o godzinie 05:38 .

Z ostatniej chwili

W sobotę 22 stycznia o godzinie 04:00 służby ratunkowe dostały powiadomienie o wypadku w Jełowej na ulicy Starodworcowej . Auto wpadło do rowu z...

Wiadomości

Oszuści kolejny raz próbują wyłudzać pieniądze metodą „na wnuczka”. Tym razem wykorzystują legendę „na koronawirusa”. Dzwonią głównie do starszych osób podając się za członka...

Z ostatniej chwili

W piątek 21 stycznia o godzinie 13:13 wpłynęło zgłoszenie do szłyby ratunkowych o wypadku w miejscowości Kórnica.