Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

QUADEM Z DALEKA OD LASU!!!

Należy pamiętać, że korzystanie na terenach leśnych z pojazdów czterokołowych jest

QUADEM Z DALEKA OD LASU!!!

Należy pamiętać, że korzystanie na terenach leśnych z pojazdów czterokołowych jest zabronione. Skutecznie niszczą one tereny zielone. Zadbajmy wspólnie o to co piękne i to co daje nam wszystkim radość. Złamanie tego zakazu wiąże się z wysoką karą.


Quady to doskonałe środki transportu. Warunkiem, by spełniały one swoje zadanie jest to, że wiemy jak z nich korzystać i gdzie możemy się nimi poruszać. Do głubczyckich policjantów często napływają zgłoszenia o osobach, które w sposób jaki poruszają się na czterokołowcach niszczą pobliskie tereny leśny.

Przypominamy, las oraz podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla quadów. Jeżdżąc tym sprzętem po terenach zielonych płoszymy dziką zwierzynę czy niszczymy środowisko naturalne. Należy pamiętać, że ruch pojazdami silnikowymi, zaprzęgowymi i motorowerami w lesie jest dozwolony tylko drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony jedynie wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach.

Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole w obrębie terenów leśnych. Osoby, które nie będą stosowały się do przepisów, muszą liczyć się z wysoką karą grzywny w myśl art. 161 KW.

Źródło KPP Głubczyce Foto archiwum

1985
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedzielę 13 grudnia strażacy z OSP Kup zostali zadysponowani do pomocy przy ujęciu rannej sarny

Wiadomości

Zbieranie grzybów to dla wielu sposób na odpoczynek i hobby, jednak wybierając się do lasu zawsze powinniśmy pamiętać o swoim bezpieczeństwie