Poznaliśmy finalistów Pucharu Polski

W Nysie trwa turniej Tauron Pucharu Polski w siatkówce kobiet.

W Nysie trwa turniej Tauron Pucharu Polski w siatkówce kobiet. Za nami pojedynki półfinałowe, oba zakończyły się w czterech setach.

Pierwszym sobotnim meczem była rywalizacji Developresu Rzeszów z Budowlanymi Łódź. W spotkaniu lepiej zaprezentowały się wyżej notowane w rozgrywkach ligowych rzeszowianki, które poza trzecim setem, dominowały na boisku. Duży wkład z wygraną miała Malwina Smarzek, świeży nabytek zespołu, zdobywczyni 21 punktów. Nagroda dla najlepszej zawodniczki meczu powędrowała do rozgrywającej Developresu Katarzyny Wenerskiej.

Developres Bella Dolina Rzeszów – Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:12, 25:22, 22:25, 25:17)

Developres: Blagojević (12), Stencel (10), Wenerska (4), Bajema (21), Smarzek (21), Jurczyk (6), Szczygłowska (libero) oraz Kalandadze (3)
Budowlani: Lisiak (3), Łazowska (2), Centka (9), Cleger (15), Fedusio (4), Damaske (13), Łysiak (libero) oraz Kędziora, Lewandowska, Górecka (13)

Drugi półfinał zapowiadał się bardziej wyrównany. Dobrze mecz rozpoczęły zawodniczki Radomki Radom, wygrywając pierwszą partię do 18. Drugi set jednak padł łupem Legionovii, co ciekawe również do 18. W trzeciej partii wreszcie zobaczyliśmy wyrównaną walkę, ale tylko na tyle było stać Radomianki. Siatkarki z Legionowa w czwartym secie przypieczętowały awans do finału. W nim zmierzą się z Developresem. Początek spotkania o 14:45. Nagroda MVP przypadła Alicji Grabce.

E.Leclerc MOYA Radomka Radom – IŁ Capital Legionovia Legionowo 1:3 (25:18, 18:25, 23:25, 16:25)
Radomka: Murek (10), Zaroślińska-Król (14), Aelbrecht (8), Lazić (9), Moskwa (5), Skorupa (5), Adamek (libero) oraz Kobus, Wójcik (3) i Szczepańska
Legionovia: Tokarska (5), Różański (22), Erkek (11), Silva (20), Gryka (12), Grabka (1), Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Dąbrowska i Szymańska

2113

Wiadomości

Chęć szybkiego wzbogacenia się – to sprawiło, że mieszkaniec Nysy dał się oszukać. W zaledwie kilka dni stracił oszczędności swojego życia.

Siatkarze PSG Stali Nysa ulegli u siebie Aluronowi CMC Warcie Zawiercie 0:3 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PlusLigi.

Na 7. miejscu zakończyły zmagania w bieżących rozgrywkach Tauron Ligi siatkarki Uni Opole.