Polki wyraźnie lepsze od Litwinek. Wysoka wygrana naszych szczypiornistek.(Zdjęcia&Wideo)

Dobrze rozpoczęły eliminację do EHF Euro 2022 szczypiornistki reprezentacji Polski. W środę zmierzyły się w Opolu z Litwą. Faworytkami

Dobrze rozpoczęły eliminację do EHF Euro 2022 szczypiornistki reprezentacji Polski. W środę zmierzyły się w Opolu z Litwą. Faworytkami były nasze zawodniczki i to w trakcie meczu potwierdziły.

Już w pierwszych akcjach środowego spotkania Polki pokazały, że cel na to spotkanie jest tylko jeden – zwycięstwo. Pierwsze minuty to ich dominacja na boisku. Po siedmiu minutach było 5:0, po trafieniach Dagmary Nocuń, Sylwii Matuszczyk i Magdy Balsam. Pierwsze trafienie przeciwniczek to rzut Grety Sadauskaite w 8 minucie. Polki cały czas utrzymywały pewną przewagę, zwiększając ją do 10 trafień. Taką różnicą bramek zakończyła się pierwsza połowa (22:12).

Po przerwie Polki powiększyły przewagę do 11 bramek. Znów partię otworzyła celnym rzutem Dagmara Nocuń. Później jednak, między 36 a 42 minutą meczu do głosu doszły przyjezdne, które częściowo odrobiły straty (26:20). Końcowe minuty spotkania to znów dominacja naszych reprezentantek i ostatecznie ich wygrana 36:22. Ostatnią bramkę spotkania, na kilkanaście sekund przed końcową syreną zdobyła Aleksandra Rosiak.

Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana bramkarka Adrianna Płaczek, na co dzień reprezentująca barwy francuskiego Nantes AH.

Chciałyśmy walczyć od początku. Założyłyśmy sobie cele i większość z tych celi spełniłyśmy. Wygrałyśmy mecz z wysoką przewagą i z tego się cieszymy. Myślę, że zaczęłyśmy z mniejszą koncentracją w drugiej połowie, bo wiedziałyśmy, że prowadzimy. Na pewno trzeba poprawić skuteczność i fragmenty w obronie. – powiedziała po meczu Aleksandra Rosiak.

Cieszymy się bardzo, że wygrałyśmy to spotkanie. Było to dla nas ważne. Miałyśmy słabszy moment w ataku i w obronie, ale myślę, że wyciągniemy z tego wnioski. Będziemy analizować to spotkanie. Dziś cieszymy się ze zwycięstwa, jutro już przygotowujemy się na Szwajcarię. Na pewno to będzie mocniejszy rywal, niż dzisiejszy. Jedziemy na ich teren. – powiedziała Adrianna Płaczek.

Polska – Litwa 36:22 (22:12)

Polska: Płaczek – Płomińska 2, Kobylińska 2, Balsam 3, Gęga 2, Matuszczyk 5, Górna 4, Rosiak 4, Dorsz 1, Nosek 4, Niewiadomska 1, Kochaniak-Sala 1, Achruk, Roszak 2, Nocuń 5.

Litwa: Sliupaite, Zilionyte – Kolosove 5, Strope 7, Sparnauskaite 2, Kniubaite 2, Kavaliauskaite, Repeckaite 3, Burkaite, Aglinskaite, Sadauskaite 3.

1304

Z ostatniej chwili

W czwartek 28 marca o godzinie 23:40 doszło do wypadku na ulicy Budowlanych w Opolu koło stacji paliw.

W czwartek (28.03) oficjalne otwarto blok operacyjny z oddziałem anestezjologicznym w szpitalu przy ul. Reymonta w Opolu.

W czwartek 28 marca o godzinie 16:53 służby ratunkowe zostały zadysponowane do wypadku drogowego na ulicy Chabrów w Opolu.

W środę 27 marca o godzinie 15:08 służby ratunkowe zostały zadysponowane do wypadku na trasie Opole- Krapkowice na DK45 w miejscowości