Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Politechnika Opolska rekrutuje na studia podyplomowe.

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe na Politechnice Opolskiej. Osoby

Politechnika Opolska rekrutuje na studia podyplomowe.

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe na Politechnice Opolskiej. Osoby zainteresowane podniesieniem kwalifikacji mają do wyboru różnorodne kierunki, które wyróżnia profil kształcenia dopasowany do potrzeb rynku pracy.

  • Otrzymujemy sygnały od przedsiębiorców o sporym zapotrzebowaniu na dokształcanie pracowników. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że nasze otoczenie ciągle się zmienia. To oznacza, że musimy ciągle się dokształcać, dlatego w ofercie Politechniki Opolskiej proponujemy także studia podyplomowe, których profil kształcenia dostosowany jest właśnie do potrzeb rynku pracy – informuje prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Jedną z nowości w ofercie studiów podyplomowych jest Biznes międzynarodowy Unia Europejska-Chiny.
Program studiów ma charakter unikatowy w skali kraju, wśród kadry dydaktycznej, oprócz naukowców będą także dyplomaci i menadżerowie, którzy posiadają doświadczenie zawodowe w Chinach. – Studia te łączą elementy kulturowe, ekonomiczne oraz prawne związane z aktywnością gospodarczą na rynku chińskim – wylicza prof. Maria Bernat, dyrektor Centrum Współpracy Polska-Chiny Instytutu Konfucjusza w Opolu.
W ofercie „podyplomówek” Politechniki Opolskiej jest także odpowiedź na pilne poszukiwanie specjalistów zajmujących się kosztorysowaniem i zarządzaniem przedsięwzięciami budowlanymi. – Studia są przeznaczone dla absolwentów kierunków technicznych różnych branż, np. budowlanej, elektrycznej, sanitarnej, mostowej, drogowej, telekomunikacyjnej, kolejowej, którzy chcą się zajmować problematyką m.in. kosztorysowania, harmonogramowania przedsięwzięć budowlanych. Mogą to być pracownicy jednostek administracji państwowej, samorządowej, ale także pracujący w jednostkach realizujących projekt lub w zespołach wykonawcy robót – informuje prof. Adam Rak, kierownik studiów z Katedry Mostów, Geotechniki i Procesów Budowlanych Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej.

Kolejna nowość to Lean i Six Sigma Expert. Studia te powinny zainteresować przede wszystkim pracowników ciągłego doskonalenia, liderów i pracowników działów jakości, pracowników produkcji, specjalistów ds. zapewnienia jakości w produkcji i usługach, inżynierów ds. Lean, czy inżynierów ds. projektów Green Belt. – Nasza oferta studiów jest unikatowa w odniesieniu do istniejących już na Opolszczyźnie podyplomówek. Jest to możliwe dzięki pozyskaniu doświadczonych i certyfikowanych trenerów, w tym Master Black Belta oraz Black Belta z obszaru Lean Six Sigma – podkreśla dr inż. Regina Mazurek z Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej.
Kolejna propozycja – Holistyczne zarządzanie samorozwojem. Joga i ajurweda dla kadry menadżerskiej – to odpowiedź na przepracowanie kadry menadżerskiej. – Studia te skierowane są w szczególności do przedsiębiorców, przedstawicieli kadry menedżerskiej, którzy muszą zarządzać kapitałem ludzkim oraz własnym rozwojem na wszystkich płaszczyznach w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, zarówno realnym jak i wirtualnym, często podejmując decyzje w warunkach długotrwałego stresu, stojąc wobec wielu wyzwań i zagrożeń, w tym natury zdrowotnej – wylicza prof. Krzysztof Malik, kierownik Katedry Ekonomii, Finansów, Badań Regionalnych i Międzynarodowych Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej.

Jeśli o zarządzaniu mowa, to kolejna z propozycji dotyczy zarządzania projektami w organizacjach. To wariant dla osób, które chciałyby pracować jako: kierownik projektu, konsultant ds. zarządzania projektami, menedżer wyższego lub średniego szczebla w różnych organizacjach, m.in.: przedsiębiorstwach produkcyjno-usługowych, jednostkach administracji państwowej i samorządowej, organizacjach non profit. – Studia dotyczą prowadzenia projektów nie tyle skupionych na kwestiach inwestycyjnych, budowlanych. To mogą być również projekty logistyczne, organizacyjne, informatyczne, czyli takie, gdzie potrzebna jest wiedza dotycząca zarządzania projektami – tłumaczy dr inż. Iwona Łapuńka, dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki. -To są jedyne studia w Opolu, gdzie wraz ze świadectwem ukończenia studiów podyplomowych absolwent otrzymuje międzynarodowy certyfikat, do wyboru albo certyfikacja w kierunku PRINCE2 Foundation albo w kierunku IPMA, czyli International Project Management Association na poziomie D. Taki dokument otrzymuje się w cenie studiów podyplomowych, inne instytucje tego nie realizują – podkreśla dr inż. Iwona Łapuńka.

Ostatnia propozycja, to ciesząca się sporą popularnością informatyka śledcza. – Nasze studia podyplomowe wyróżnia dobór kadry. To najlepsi specjaliści z całego kraju, jak np. jeden z najbardziej szanowanych w Polsce pentesterów. Pentester, czyli osoba określana jako legalny haker, przeprowadza atak na system teleinformatyczny swojej firmy, żeby sprawdzić czy system jest bezpieczny; jeśli tak nie jest, to firma może to naprawić. Z każdym z naszych prowadzących wiąże się jakaś historia, to bardzo doświadczone osoby – podkreśla dr inż. Michał Podpora z Katedry Informatyki Wydziału Elektrotechniki Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej.
Zamiast akademickich przedmiotów związanych z informatyką bądź bezpieczeństwem, w programie zajęć są wyspecjalizowane przedmioty jak biały wywiad, pozyskiwanie danych, zabezpieczanie i analiza danych z urządzeń mobilnych, techniki analizy obrazu, aspekty prawne informatyki śledczej w Kodeksie Karnym, kryptografia i steganografia. W laboratoriach słuchacze uczą się także m.in. pozyskiwania informacji z komputera czy telefonu. – Informatyka śledcza to propozycja nie tylko dla informatyków, ale również dla osób, które wiążą swoją ścieżkę zawodową z ochroną danych, bezpieczeństwem informatycznym a także interesują się np. białym wywiadem. W poprzednich edycjach wśród naszych słuchaczy było sporo przedstawicieli służb mundurowych – mówi dr inż. Michał Podpora.
Szersze informacje o studiach podyplomowych dostępne są na stronie: www.po.opole.pl.

469
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Kultura

Nikola Wiench, studentka architektury kilka miesięcy temu zadebiutowała piosenk

Sport

Dawid Tomala, reprezentant AZS Politechniki Opolskiej został mistrzem olimpijskim

Wiadomości

Kandydaci mają do wyboru różnorodne kierunki studiów oraz szereg nowych specjalności, powstałych w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy.

Wiadomości

Model powstaje na potrzeby Opolskiego Centrum Onkologii. Pozwoli on na sprawdzanie