Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci z Oleskiej drogówki zatrzymali 23-letniego pirata drogowego. Okazało się że…

Policjantki z oleskiej drogówki zatrzymały do kontroli drogowej 23-letniego kierowcę

Policjanci z Oleskiej drogówki zatrzymali 23-letniego pirata drogowego. Okazało się ze

Policjantki z oleskiej drogówki zatrzymały do kontroli drogowej 23-letniego kierowcę volkswagena. Mężczyzna pomimo obowiązującej „pięćdziesiątki” jechał samochodem 116 km/h. Podczas kontroli wyszło na jaw, że kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Za taki czyn grozi kara nawet do 2 lata więzienia.
26 lipca, w miejscowości Kolonia Biskupska policjantki ruchu drogowego zatrzymały do kontroli drogowej volkswagena. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość z jako się poruszał. 23-letni mieszkaniec gminy Olesno w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził samochodem z prędkością 116 km/h.

To jednak nie koniec jego wykroczeń. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a stracił je za przekroczenie dopuszczalnej ilości punktów karnych. Teraz może grozić mu kara kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że zgodnie z art. 180a kodeksu karnego- „kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Źródło KPP Olesno

1720
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Około godziny 17:00 na opolskim odcinku autostrady A4, na 239 kilometrze

Z ostatniej chwili

O godzinie 12:10 na ul. Budowlanych w Opolu jeden z przechodniów zauważył, jak

Z ostatniej chwili

Dziś (17.09) około godziny 5:00 służby zostały poinformowane o wypadku ciężarówki na drodze krajowej 43 w Dalachowie w gminie Rudniki.

Wiadomości

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk uczestniczył w