Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci podsumowali Majówkę 2021

Za nami majowy weekend inny niż takie, do których przywykliśmy. W jego trakcie, poza

Policjanci podsumowali Majówkę 2021

Za nami majowy weekend inny niż takie, do których przywykliśmy. W jego trakcie, poza egzekwowaniem przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze sprawdzali również te związane z pandemią. W tym okresie, w naszym regionie doszło do 8 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 11 zostało rannych. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 2500 kierujących. Funkcjonariusze ujawnili również ponad 200 wykroczeń związanych z obowiązującymi obostrzeniami.
Majowy weekend trwał 3 dni. Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Opolszczyzny. Policjanci zwracali uwagę na trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Podczas kontroli sprawdzali także, czy osoby jadące samochodami stosują się do przepisów związanych z koronawirusem.

W piątek również odbyły się działania „Bezpieczne DK 46”. Policjanci w jej trakcie skontrolowali ponad 300 pojazdów oraz nałożyli 150 mandatów na kierowców niestosujących się limitów prędkości. Pomiary odbywały się w miejscach szczególnie niebezpiecznych, w okolicach przejść dla pieszych, skrzyżowań, na prostych odcinkach i w miejscach gdzie dochodzi do licznych zdarzeń drogowych. Policjanci zatrzymali również 4 uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze oprócz kontroli prędkości, w ramach działań wręczali materiały profilaktyczne z zakresu bezpiecznych i dopuszczalnych prędkości na polskich drogach oraz apteczki pierwszej pomocy.

Od piątku (30 kwietnia) na terenie naszego województwa doszło do 8 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 11 osób zostało rannych. Policjanci wykonali ponad 2500 badań stanu trzeźwości kierowców. 46 z nich wsiadło za kierownicą po alkoholu.

Do tego najbardziej tragicznego w skutkach wypadku doszło 2 maja w powiecie prudnickim. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że w wyniku zderzenia osobowego citroena z volvo poszkodowane zostały 3 osoby. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń ciała zmarła pasażerka citroena – 26 letnia kobieta. Dokładne okoliczności tego wypadku są wyjaśniane przez policjantów pod nadzorem prokuratury.

Takie sytuacje pokazują jak poważne konsekwencje może spowodować chwila nieuwagi. Wciąż najczęstsze przyczyny wypadków to nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pod wpływem alkoholu.

Tegoroczna majówka, to oprócz działań w ruchu drogowym, również egzekwowanie przepisów związanych z walką z koronawirusem. W trakcie długiego weekendu, policjanci ujawnili 218 osób łamiących obowiązujące obostrzenia. 177 z nich zostało ukaranych mandatami, natomiast wobec 41 zostały skierowane wnioski do sądu. Wykroczenie te były głównie związane z nie stosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Źródło KWP Opole

247
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę około godziny 14:30 volkswagen sharan zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie

Wiadomości

Trwa ogólnopolska akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu", której priorytetem jest

Z ostatniej chwili

Około godziny 15:45 kierujący ciężarówką marki daf stracił panowanie nad pojazdem i

Wiadomości

Blisko 40 sadzonek konopi innych niż włókniste zabezpieczyli strzeleccy policjanci na terenie