Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Podsumowanie pracy policjantów z grupy „Speed” w 2021 roku

Gdy wyjeżdżają na służbę, ich cel wydaje się prosty. To dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. W przypadku policjantów z grupy

Podsumowanie pracy policjantów z grupy "Speed" w 2021 roku

Gdy wyjeżdżają na służbę, ich cel wydaje się prosty. To dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. W przypadku policjantów z grupy „Speed” sprowadza się to przede wszystkim do zwalczania głównych bolączek naszych dróg – nadmiernej prędkości i agresywnej jazdy. Tylko w 2021 roku to blisko 25 000 skontrolowanych kierowców. Policjanci zatrzymali niemal 300 praw jazdy oraz 1 000 dowodów rejestracyjnych. Zobaczcie, jak w liczbach wyglądał 2021 rok policjantów z opolskiej grupy „Speed”.

Na terenie województwa opolskiego grupa „Speed” działa od lipca 2019 roku. Do zadań policjantów wchodzących w jej skład należy przede wszystkim zatrzymywanie kierowców dopuszczających się agresywnych zachowań na drodze oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń. To głównie przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie, niewłaściwe zachowanie w stosunku do pieszych i rowerzystów, w tym w obrębie przejść dla pieszych.

Niestety, ale wciąż na naszych drogach jesteśmy świadkami agresywnych i niebezpiecznych zachowań. To właśnie do walki przeciwko takim „piratom drogowych” została utworzona grupa „Speed”. W jej skład wchodzą doświadczeni policjanci ruchu drogowego. Na swoim wyposażeniu mają najnowsze radiowozy z wideorejestratorami. Policjanci patrolują drogi zarówno oznakowanymi jak i nie oznakowanymi samochodami.

W 2021 roku funkcjonariusze grupy „Speed” skontrolowali blisko 25 000 kierowców. Z tej liczby niemal 18 000 przekroczyło dopuszczaną prędkość. Policjanci zatrzymali również blisko 300 praw jazdy – większość za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym kontrolując również stan techniczny pojazdów. W 2021 roku zatrzymali niemal 1000 dowodów rejestracyjnych.

Dodatkowo funkcjonariusze wchodzący w skład grupy „Speed” zatrzymywali również sprawców przestępstw. Głównie to pijani kierowcy lub ci, którzy zdecydowali się prowadzić pomimo cofniętych przez sąd uprawnień lub wbrew wydanemu zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi. Łącznie to ponad 70 osób zatrzymanych za popełnione przestępstwa.

Źródło KWP w Opolu

689
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 28 maja 2022 r. w godzinach porannych podczas wyprzedzania na DK 88 kierowca pojazdu osobowego stracił panowanie nad pojazdem

Z ostatniej chwili

W sobotę 28 maja przed godziną 02:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o dachowaniu audi na dk46 na na trasie Ozimek – Grodziec.

Z ostatniej chwili

W piątek 27 maja około godziny 15:00 do policjantów z ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego o wypadku na DK46 na trasie Ozimek

Z ostatniej chwili

W piątek 27 maja około godziny 16:50 do policjantów z ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego o wypadku na ul. Niemodlińskiej