Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

PIERWSZE WODOWANIE POLICYJNEJ ŁODZI W TURAWIE W TYM SEZONIE.(WIDEO)

Ciepła pogoda sprzyja wypoczynkowi. Dlatego policjanci z ogniwa wodnego w Opolu już

PIERWSZE WODOWANIE POLICYJNEJ ŁODZI W TURAWIE W TYM SEZONIE.(WIDEO)

Ciepła pogoda sprzyja wypoczynkowi. Dlatego policjanci z ogniwa wodnego w Opolu już zwodowali łódź na Jeziorze Dużym w Turawie. Teraz będą pełnić tam służbę dbając o bezpieczeństwo wszystkich wypoczywających. Oprócz łodzi, policjanci mają do dyspozycji między innymi terenowy radiowóz i quad. W miarę sezonu, służby takie będą pełnione także nad Odrą, jeziorach nyskich czy innych popularnych akwenach na Opolszczyźnie.
Policjanci z ogniwa wodnego Komendy Miejskiej Policji w Opolu właśnie zwodowali pierwszą w tym sezonie łódź. Dla nich sezon wodny, z uwagi na dużą liczbę osób wypoczywających nad jeziorami turawskimi, ruszy już w najbliższy weekend.

Policyjni wodniacy pracują także z lądu. To patrole między innymi z wykorzystaniem radiowozów terenowych i quada. Mogą reagować wówczas na wykroczenia w ruchu drogowym czy też zaśmiecanie lasu lub palenie ognisk w miejscach objętych zakazem.

Jednym z głównych zadań policjantów pełniących służbę na wodach jest dbanie o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad największymi zbiornikami wodnymi Opolszczyzny w Nysie, Otmuchowie i Turawie. Policyjnych „wodniaków” wspierają w tej służbie także inni funkcjonariusze, w tym policjanci drużyny rowerowej. Na co dzień współpracują również z ratownikami wodnymi oraz strażakami. Funkcjonariusze będą również dbać o bezpieczeństwo i porządek prawny na terenach przywodnych.

By wypoczynek nad wodą był bezpieczny:

Wypoczywając nad wodą korzystajmy tylko z kąpielisk strzeżonych.

Należy pamiętać by nie skakać do wody płytkiej oraz wody o niezbadanym dnie.

Po długim leżeniu na słońcu nie zanurzajmy się gwałtownie w wodzie – róbmy to stopniowo, aby uniknąć wstrząsu termicznego.

Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu. Alkohol zaburza ocenę własnych możliwości, skłania do brawury, osłabia organizm, dodaje odwagi, która zazwyczaj kończy się tragedią.

Jeśli pod naszą opieką znajdują się dzieci, ani na chwilę nie spuszczajmy ich z oka. Małe dzieci nigdy nie powinny kąpać się same.

Gdy idziemy do wody nie prośmy o popilnowanie rzeczy przygodnie poznanych osób – takie sytuacje często kończą się ich utratą.

Jeśli korzystamy ze sprzętu wodnego, to upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby, które nie potrafią pływać są we właściwy sposób zabezpieczone i mają na sobie kapoki.

Źródło KWP Opole

1136
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 6 lipca o godzinie 12:34 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dobrzeń Wielki.

Wiadomości

Wymówki, usprawiedliwienia, wskazywanie na jakieś "szczególne okoliczności" - kierowcy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu tłumaczą

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 12:00, na trasie Namysłów-Smarchowice Śląskie dachował 19-letni kierowca renaulta.

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 16:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska,