Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Opady deszczu i podtopienia w gminie Grodków. Strażacy mieli pełne ręce roboty.

Niespokojną noc mieli mieszkańcy Jędrzejowa, Wojnowiczek i Starowic Dolnych. Wszystko

Opady deszczu i podtopienia w gminie Grodków. Strażacy mieli pełne ręce roboty.

Niespokojną noc mieli mieszkańcy Jędrzejowa, Wojnowiczek i Starowic Dolnych. Wszystko za sprawą obfitych opadów deszczu, które podtopiły kilkanaście posesji. W niektórych przypadkach woda przedostała się do budynków mieszkalnych.
W nocy ze środy na czwartek (12 -13.05), nad gminą Grodków przeszła burza z dużymi opadami deszczu. Spływająca woda z pól szybko dotarła do niżej położonych miejscowości. Ponad 6 godzin trwały działania ratownicze strażaków z Brzegu, Grodkowa i okolicznych jednostek OSP.

„Pierwsze zgłoszenie o zalanej posesji przyjęliśmy wczoraj (12.05) o godz. 21:40. W niektórych przypadkach woda dostała się do budynków mieszkalnych. Nasze działania głównie polegały na zabezpieczeniu tych miejsc przed wdzierającą się wodą, a następnie wypompowywaniu jej. Do akcji zadysponowane zostały dwa zastępy JRG z Grodkowa, jeden JRG z Brzegu oraz po jednym zastępie OSP z Jędrzejowa, Gałązczyc, Tarnowa Grodkowskiego, Starowic Dolnych, Gnojnej i Młodoszowic. Na miejscu był także zastępca komendanta powiatowego PSP w Brzegu” – mówi nam mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej z Brzegu.

W ciągu minionej nocy strażacy wyjeżdżali do podtopień aż 14 razy, z czego 12 zdarzeń odnotowano w Jędrzejowie i po jednym w Starowicach Dolnych oraz Wojnowiczkach.

Dodajmy, że wrocławski wydział Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych przewiduje dla powiatu brzeskiego także dzisiaj wystąpienie burz, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 25 mm, a lokalnie do 35 mm.

Źródło www.brzeg24.pl Foto PSP Brzeg

1702
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 4 lipca o godzinie 18:37 wpłynęło zgłoszenie o pożarze warsztatu samochodowego na ul. Pużaka w Opolu.

Z ostatniej chwili

W sobotę 2 lipca przed godziną 19:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na DK45 na trasie Opole-Kluczbork w miejscowości Jełowa.

Z ostatniej chwili

Na terenie zakładu mleczarskiego, podczas transportu, z wózka widłowego spadł pojemnik z 50-procentowym roztworem kwasu azotowego.

Z ostatniej chwili

We wtorek 28 czerwca chwilę po godzinie 17 do Opolskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Górkach koło Opola.