Connect with us

Hi, what are you looking for?

Nysa wreszcie szczęśliwa dla Developresu. Rzeszowianki z Pucharem Polski.(Zdjęcia&Wideo)

W niedzielne popołudnie rozstrzygnęły się losy Pucharu Polski 2022. W finałowym pojedynku zmierzyły się ze sobą

W niedzielne popołudnie rozstrzygnęły się losy Pucharu Polski 2022. W finałowym pojedynku zmierzyły się ze sobą w Hali Nysa Developres Rzeszów i Legionovia Legionowo.

W pierwszej partii spotkania po początku wyrównanym atak Olivii Różański dał Legionovii prowadzanie 7:4. Kiwką na 11:12 stratę swojego zespołu zmniejszyła Katarzyna Wenerska. W końcówce ważnego ataku nie skończyła Anna Stencel. To dało Legionovii prowadzenie 23:21. Trener Stephen Antiga wziął czas. Po nim dwukrotnie skończyła Malwina Smarzek i był remis 23:23. Tym razem czas wziął Alessandro Chiappini. Ten jednak niewiele wniósł. Zawodniczki Developresu zapewniły sobie wygraną w tej partii dzięki dwóm blokom Bajemy i Jurczyk.

Drugiego seta zepsutą zagrywką rozpoczęła Silva. Smarzek zwiększyła prowadzenie Developresu do trzech punktów (6:3). Na 10:6 podwyższyła Jurczyk. W końcówce znów gra się wyrównała. Po ataku Darii Szczyrby Legionovia wyrównała na 19:19. Po raz kolejny jednak siatkarki z Rzeszowa zachowały więcej zimnej krwi i wygrały do 19. Tym samym do wywalczenia trofeum brakowało im już tylko jednego seta.

W trzecim secie dość szybko do wzięcia czasu zmuszony był trener Chiappini. Na tablicy widniał wynik 7:4 dla rzeszowianek. Legionovia złapała kontakt po ataku Silvy (7:8). Po autowym ataku Smarzek z prawego skrzydła było po 12. W kolejnej akcji kapitan Developresu Jelena Blagojevic powrotnie wyprowadziła swój zespół na prowadzenie, a blok Anny Stencel i plas Kary Bajemy dały znów rzeszowiankom bezpieczne prowadzenie (15:12). Ich seria punktowa, przy zagrywce Blagojevic, trwała do stanu 20:12. Ta seria przesądziła o losach seta i całego spotkania. Siatkarki z Rzeszowa wygrały do 18 i całe spotkanie 3:0.

Najlepszą zawodniczką finałowego spotkania i całego turnieju została wybrana Kara Bajema.

Developres BELLA DOLINA Reszów – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:19, 25:18)
Developres: Wenerska, Stencel, Jurczyk, Bajema, Blagojevic, Smarzek, Szczygłowska (libero) oraz
Legionovia: Grabka, Tokarska, Gryka, Erkek, Różański, Silva, Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Dąbrowska, Szczyrba, Szymańska,

1807

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Chęć szybkiego wzbogacenia się – to sprawiło, że mieszkaniec Nysy dał się oszukać. W zaledwie kilka dni stracił oszczędności swojego życia.

Siatkarze PSG Stali Nysa ulegli u siebie Aluronowi CMC Warcie Zawiercie 0:3 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PlusLigi.

Do Konina w dniach 05-07 kwietnia2024r. Wybrali się tancerze Zespołu Tanecznego Pech z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.

Z ostatniej chwili

W piątek 05.04.2023 r., w godz. 9:00-13:00, odbył się Dzień Otwarty w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr VI w Opolu.