Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

NOWY DRON USPRAWNI PRACĘ POLICJANTÓW Z OPOLA.(Zdjęcia)

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymali nowe narzędzie które na co

NOWY DRON USPRAWNI PRACĘ POLICJANTÓW Z OPOLA

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymali nowe narzędzie które na co dzień pomoże im szybko i skutecznie realizować zadania służbowe. Wykorzystanie drona przyczyni się tym samym do eliminowania zagrożeń nie tylko w ruchu drogowym. Wraz z zakupem bezzałogowego statku powietrznego, przeszkolonych zostało 2 policjantów, którzy zgodnie z Prawem Lotniczym przeszli odpowiednie procedury związane z uzyskaniem licencji uprawniającej do pilotowania tego nowoczesnego urządzenia.

Profesjonalny dron komendzie miejskiej przekazała Komenda Główna Policji. Teraz będzie on wykorzystywany do wsparcia działań operacyjno – rozpoznawczych i poszukiwawczo – ratowniczych. Przekładając to na praktykę wiąże się to z odnajdywaniem osób zaginionych, dokładną lustracją terenu, służbą przy zabezpieczeniach licznych imprez masowych, regulacją ruchu drogowego czy wykorzystaniem do rejestracji działań policyjnych. Nowy sprzęt będzie też służył do wykrywania takich wykroczeń jak wypalanie traw, kłusownictwo czy w dobie pandemii – niezachowania dystansu społecznego.


Dron posiada czterowirnikową platformę latającą, pozwalającą na awaryjny system lotu z uszkodzonym silnikiem. Wyposażony jest w kamerę optyczną o wysokiej rozdzielczości z 30-krotnym przybliżeniem oraz drugą kamerę termowizyjną. Posiada pakiet baterii zapewniając jego ciągłą pracę oraz dwa niezależne pulpity sterownicze zarówno dla operatora kamery, jak i pilota. Istotną cechą urządzenia jest także zaprogramowanie trasy lotu z możliwością jednoczesnego zbierania informacji w postaci zdjęć i filmów.


Sprzęt ten dotrze tam, gdzie nie zawsze jest możliwość wysłania policjantów. Ponadto w krótkim czasie daje precyzyjny obraz tego co w naturalnych warunkach wiązałoby się z pokonaniem wielu kilometrów. Zaoszczędzi też czas, który w wielu sytuacjach jest cechą decydującą o zdrowi i życiu ludzi.

Źródło KMP Opole

1793
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Do wypadku doszło na DK 94 na trasie Opole-Strzelce Opolskie . Kierowca cementowozu

Sport

Polska – Czechy 8-5 (3-3)Bramki: 0-1 Janovsky – 3., 1-1 Elsner – 5., 2-1 D. Drozd 10. (samobójcza), 3-1 Marek – 12., 3-2 D....

Z ostatniej chwili

5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar budynku mieszkalnego przy ulicy Strzeleckiej w Opolu

Z ostatniej chwili

Wczoraj o godzinie 00:50 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na rondzie na Pl. Konstytucji w Opolu