Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Nietrzeźwy 33-latek przyjechał autem do sklepu po flaszkę.. Teraz musi się liczyć z karą do 2 lat więzienia.

Dzięki czujności i odpowiedzialnej reakcji świadka, nietrzeźwy kierowca został

Nietrzeźwy 33-latek przyjechał autem do sklepu po flaszkę.. Teraz musi się liczyć z karą do 2 lat więzienia.

Dzięki czujności i odpowiedzialnej reakcji świadka, nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez nyskich policjantów. 33-latek przyjechał do sklepu po alkohol. Jak się okazało, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Teraz musi się liczyć z karą do 2 lat więzienia.

Kilka dni temu, dyżurny nyskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że kierowca osobowej lanci może być nietrzeźwy. Zaniepokojony świadek, widząc dziwne zachowanie mężczyzny na drodze, pojechał za nim. Kiedy zaparkował on swój pojazd przed sklepem w Pakosławicach, zgłaszający podszedł do niego, zabrał mu kluczyki i zadzwonił na numer alarmowy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z nyskiej drogówki.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem potwierdziło podejrzenie zgłaszającego. Okazało się, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo ustalili, że przyjechał do sklepu po alkohol. 33-latek usłyszał już zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia.

Słowa uznania i podziękowania kierujemy do mieszkańca Wrocławia, który uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła zatrzymać nietrzeźwego kierującego, który stwarzał zagrożenie dla swojego życia i zdrowia, a także innych uczestników ruchu.

Źródło KPP w Nysie Foto Archiwum

1806
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 6 lipca o godzinie 12:34 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dobrzeń Wielki.

Wiadomości

Wymówki, usprawiedliwienia, wskazywanie na jakieś "szczególne okoliczności" - kierowcy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu tłumaczą

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 12:00, na trasie Namysłów-Smarchowice Śląskie dachował 19-letni kierowca renaulta.

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 16:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska,