Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Nielegalna plantacja zlikwidowana przez nyskich kryminalnych.

Kryminalni z Nysy realizując działania wymierzone w przestępczość narkotykową

Nielegalna plantacja zlikwidowana przez nyskich kryminalnych

Kryminalni z Nysy realizując działania wymierzone w przestępczość narkotykową zlikwidowali nielegalną plantację konopi. Śledczy zabezpieczyli blisko 280 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu, ponad 50 kilogramów suszu roślinnego oraz sprzęt służący do ich uprawy. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania i uprawy środków odurzających oraz oszustwa za nielegalny pobór energii elektrycznej. Za takie przestępstwa ustawa przewiduje karę do 10 lat więzienia.


Nyscy kryminalni uzyskali informację, że w gminie Skoroszyce uprawiana jest zakazana prawem marihuana. W celu sprawdzenia informacji funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Tam w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli blisko 280 krzewów konopi, ponad 50 kilogramów suszu roślinnego oraz materiały i urządzenia niezbędne do uprawy.

Zatrzymani na miejscu 31 i 27-latek potwierdzili, że krzaki wraz z marihuaną należą do nich, a niezbędną do uprawy energię elektryczną pobierali omijając licznik. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zatrzymanym zarzutów nielegalnej uprawy konopi indyjskich, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz oszustwa za nielegalny pobór energii elektrycznej.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzn trzymiesięczny areszt. Za takie przestępstwa ustawa przewiduje karę do 10 lat więzienia.

2453
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 28 maja 2022 r. w godzinach porannych podczas wyprzedzania na DK 88 kierowca pojazdu osobowego stracił panowanie nad pojazdem

Z ostatniej chwili

W sobotę 28 maja przed godziną 02:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o dachowaniu audi na dk46 na na trasie Ozimek – Grodziec.

Z ostatniej chwili

W piątek 27 maja około godziny 15:00 do policjantów z ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego o wypadku na DK46 na trasie Ozimek

Z ostatniej chwili

W piątek 27 maja około godziny 16:50 do policjantów z ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego o wypadku na ul. Niemodlińskiej