Motocykliści opolskiego HAWI Racing Team uzyskali sportowe certyfikaty, a wśród nich drużynowy mistrz Polski na żużlu, Przemysław Liszka.

Motocykliści opolskiego HAWI Racing Team w miniony weekend startowali w Głogowie, gdzie zostały zainaugurowane rozgrywki Mistrzostw Polski

Motocykliści opolskiego HAWI Racing Team w miniony weekend startowali w Głogowie, gdzie zostały zainaugurowane rozgrywki Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country. Do zmagań przystąpiło 174 riderów. W mistrzowskiej klasie Senior pech dopadł obrońcę tytułu Wojciecha Latałę, któremu zaraz po starcie odnowiła się stara kontuzja i nie był wstanie kontynuować jazdy. Ambicją imponował drugi z naszych reprezentantów Rafał Szymański. W pierwszym dniu praktycznie przez cały wyścig podróżował szybkim tempem, ale na mecie zabrało jemu 10 sekund do jadącego przed nim Krystiana Szymkowiaka (KM Szczecin) i musiał zadowolić się 4. lokatą. Nazajutrz podczas rywalizacji legitymował się trzecim czasem, ale na trzy okrążenia przed metą awarii uległ napęd w jego KTM-ie. Szymański ostatecznie w zawodach został sklasyfikowany na piątym miejscu. Zwyciężył Damian Azmin (AK Głogów) przed Dawidem Babiczem (KS Rega MX Team Robczyce) i Szymkowiakiem.

Natomiast w pucharowych wyścigach nasi reprezentanci przystąpili do egzaminu na licencję motocyklową i dlatego uzyskany wynik sportowy był drugorzędny, a liczyło się ukończenie przez nich zawodów, z czego wszyscy się wywiązali.

W klasie Junior 85 ścigał się Bartosz Kownacki – adept szkółki motocyklowej Sherco Academy Opole, którą prowadzi znakomita zawodniczka Patrycja Komko. W sobotę przyjechał na metę 12., a w niedzielę był 7., dzięki czemu zawody ukończył na 7. pozycji. Wygrał Marcin Kaczorowski (ŁKM Łowicz) przed Krystianem Kornatką (KM Polska Dobromil) i Filipem Urbańskim (GKM Kamionka). Z kolei w klasie Senior 1 do rywalizacji przystąpił znany z torów żużlowych Przemysław Liszka, którego do motocyklowych startów przygotowywał były żużlowiec Zbigniew Lech, a od lat zawodnik enduro związany z opolskim klubem. Przemek w pierwszym wyścigu dojechał do mety jako 16., a w drugim był 12. i w zawodach został sklasyfikowany 12. na miejscu. Triumfował Mateusz Sobierski (Motopower Kleszczów) przed Damianem Kmieciakiem (Motoprzygoda Racing Team) i Robertem Szemrykiem (WKM Więcbork). Natomiast Dawid Niestrój w klasie Senior 2 ścigał się tylko w pierwszym dniu zawodów plasując się na 19. pozycji i taką samą lokatę uzyskał w całej imprezie. Wygrał Bartłomiej Sado (Lobo Moto Celystynów) przed Marcinem Wójcikiem i Łukaszem Urbańczykiem (obaj Crossteam Zielona Góra).Kolejnymi ważnymi imprezami dla zawodników HAWI Racing Team będzie start w drugiej rundzie Mistrzostw Europy Enduro (Tamasi – Węgry), w motocrossowych Mistrzostwach Polski (Kowala, 2-3.04.2022) oraz w Mistrzostwach Polski Enduro i Pucharze Polski Enduro (Chełmno, 23-24.04.2022).

Działalność sportową HAWI Racing Team wspiera Województwo Opolskie i Miasto Opole.

Źródło: Hawi Racing Team
Zdjęcia: Mar Garet Foto, Marcin Karpiuk i klubowe.

1808

Wiadomości

Wraz z coraz cieplejszą pogodą kierowcy samochodów przesiadają się na motocykle. Niestety początek sezonu motocyklowego to również okres

Wiadomości

W niedzielne południe, na drodze wojewódzkiej 454, w powiecie namysłowskim doszło do tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty.

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 8 kwietnia o godzinie 14:16 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na DW 454 w miejscowości Krogulna

W niedzielę 31 marca po godzinie 12:00 służby ratunkowe zostały zadysponowane do wypadku na opolskim odcinku autostrady A4 na 244 km kierunek Katowice.