Medalowe pozycje endurowców HAWI Racing Team w Mistrzostwach Polski w Chełmnie

Motocykliści HAWI Racing Team Opole rywalizowali w 3. i 4. rundzie Mistrzostw Polski w Enduro.

Motocykliści HAWI Racing Team Opole rywalizowali w 3. i 4. rundzie Mistrzostw Polski w Enduro. Areną sportowych dwudniowych zmagań był tor motocrossowy przy Żelaznym Moście w Chełmnie.

Impreza została przeprowadzona w formule enduro sprintu. Pogoda sprzyjała szybkiej jeździe. Uczestnicy zawodów w każdym dniu 6-krotnie pokonywali 12-kilometrową trasę okrężną, z próbą crossową przebiegającą po torze MX oraz z próbą enduro test, wytyczoną na terenach przyległych z długimi podjazdami i zjazdami oraz leśnym odcinkiem.

Miejsce rozgrywek preferowało riderów o zacięciu motocrossowym. Motocykliści opolskiego klubu lepiej radzą sobie w warunkach typowo endurowych, ale pomimo to z zaangażowaniem pokonywali kolejne kilometry rajdowej trasy odnosząc kilka znaczących wyników. Najlepszym z nich był Damian Musiał startujący w klasie E1 – w sobotę był 3, a nazajutrz 2, dzięki czemu wywalczył 2. miejsce w zawodach. Natomiast o podium w tej klasie otarł się Patryk Kuleszo, który w pierwszym dniu był 5, a w drugim 4. Z kolei ambitnie jadący Krystian Sielawa zajmował odpowiednio miejsca 9. i 7., co dało jemu 7. lokatę w imprezie.

Pech prześladował Grzegorza Bogulaka. W sobotę w mocnej grupie osiągnął 7. wynik, ale w niedzielę na 4 okrążeniu doznał urazu palca w lewej nodze i z bólem kontynuował jazdę, aby tylko ukończyć zawody. Zwyciężył Dawid Babicz (KS MX Rega Team Ropczyce), a trzecie miejsce przypadło Aleksandrowi Bracikowi (KTM Novi Korona Kielce).

W klasie Kobiet Maja Kozłowska dwukrotnie była trzecia, przez co mogła cieszyć się z 3. miejsca w zawodach. Druga z naszych reprezentantek Ola Nowak w pierwszym starcie uplasowała się na 6. pozycji, ale następnego dnia zaliczyła na trasie wywrotkę, doznając uciążliwych stłuczeń, które uniemożliwiły jej kontynuowanie jazdy. Wygrała Patrycja Milewska (AMK Drwęca Ostróda) przed Małgorzatą Zalewską (AMK Enduro Grunwald).

Z kolei Wojciech Latała w klasie E2/E3 podczas pierwszego dnia zmagań osiągnął czwarty czas, ale nazajutrz poprawił się o jedną lokatę, co finalnie dało jemu miejsce na najniższym stopniu podium. Rafał Szymański dwukrotnie był ósmy i na takim samym miejscu ukończył rywalizację. Triumfował Maciej Więckowski (KS MX Rega Team Ropczyce) przed Michałem Szusterem (KTM Novi Korona Kielce).

Zmagania tuż za podium w klasie Junior 125 zakończył Igor Gromek. Zwyciężył Maciej Brzezicki (KKM Kwidzyn) przed Maciejem Broniewskim (KTM Novi Korona Kielce) i Filipem Gackiem (BKM Bielsko-Biała). W klasie Master Krzysztof Szczypka został sklasyfikowany na 9. pozycji. Wygrał Jeremiasz Mandecki (KKM Kwidzyn) przed Jackiem Romanem (KS MX Rega Team Ropczyce) i Zbigniewem Lechem (KKS Polonia Wrocław). W klasyfikacji generalnej zwyciężył Maciej Więckowski przed Dawidem Babiczem i Damianem Musiałem. W Top-10 zawodów znaleźli się także Patryk Kuleszo oraz Wojciech Latała, którzy uplasowali się na miejscach odpowiednio 6. i 10. Wśród klubówek wygrał KTM Novi Korona Kielce przed KS MX Rega Team Ropczyce i HAWI Racing Team. Natomiast w prestiżowej klasyfikacji zespołów sponsorskich zwyciężył Adventure Team Elbląg przed HAWI RACING TEAM (w składzie D.Musiał, W.Latała, P.Kuleszo) oraz GARDEN KWARC TEAM Opolskie (w składzie M.Kozłowska, I.Gromek, R.Szymański) i KTM NOVI Korona Team Piekoszów.

Zawody były zarazem pierwszym memoriałem legendarnego trenera Mirosława Malca, twórcy potęgi polskiego enduro w latach 70-tych, 80-tych i 90-tych.

Impreza została wzorowo zorganizowana przez Klub Motorowy „Wisła” Chełmno pod wodzą prezesa Władysława Knapa. Następne rundy odbędą się w drugiej połowie maja w Cegielni Wierzchowina koło Lublina. Motocyklistów HAWI Racing Team wspierają samorządy Województwa Opolskiego oraz Miasta Opola.

Autor zdjęć: Piotr Kumiec

1202

Wiadomości

W ostatnią niedzielę policjanci ruchu drogowego z Opola zatrzymali prawo jazdy dwóm motocyklistom. 33-latek kierujący motocyklem jechał

Z ostatniej chwili

Nadchodzi wiosna - okres, w którym na naszych drogach pojawia się dużo więcej jednośladów.

Dzisiaj, w godzinach nocnych na ulicy Chrobrego w Zdzieszowicach, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

W poniedziałek 13 listopada o godzinie 16:24 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku w Kępie na ul. Opolskiej.