Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Kryminalni z Namysłowa zatrzymali 34-latka podejrzanego o podpalenie domu.

Kryminalni z Namysłowa w bezpośrednim pościgu zatrzymali 34-latka podejrzanego

Kryminalni z Namysłowa zatrzymali 34-latka podejrzanego o podpalenie domu.

Kryminalni z Namysłowa w bezpośrednim pościgu zatrzymali 34-latka podejrzanego o podpalenie domu jednorodzinnego. Wywołany pożar bezpośrednio zagrażał innym gospodarstwom będącym w sąsiedztwie. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

O pożarze domu jednorodzinnego służby zostały poinformowane 18 października po południu. Na miejsce oprócz strażaków udali się również policjanci. Po przeprowadzeniu ustaleń, w wyniku podjętego pościgu namysłowscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o to podpalenie 34-latka. Jak ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze, w czasie zdarzenia wewnątrz budynku nie było żadnych osób, stąd nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Została mu pobrana krew, celem sprawdzenia czy był również pod działaniem narkotyków. Dodatkowo podczas zatrzymania mężczyzna naruszył nietykalność funkcjonariuszy oraz groził pozbawieniem życia swojej rodzinie i osobom w jego najbliższym otoczeniu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora. Usłyszał łącznie 6 zarzutów, z czego najcięższy dotyczy sprowadzenia zagrożenia mienia w wielkich rozmiarach poprzez wywołanie pożaru domu jednorodzinnego. Decyzją sądu, podejrzany został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło KPP Namysłów

560
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Zima, to bardzo trudny czas dla osób bezdomnych. Mundurowi z Głubczyc w tym

Wiadomości

Policjanci poszukują świadków potrącenia pieszej do którego miało dojść 6

Wiadomości

Komenda Miejska Policji w Opolu otrzymała nowy radiowóz. Nieoznakowana Kia

Z ostatniej chwili

40-letni kierowca volkswagena najechał na 14-letnią dziewczynę leżącą na jezdni - wynika