Kontrolowane zwycięstwo – Weegree AZS Politechnika Opolska nie daje szans beniaminkowi

Wynikiem 99:68 dla naszego zespołu zakończyło się

Wynikiem 99:68 dla naszego zespołu zakończyło się spotkanie z zamykającym tabelę  PGE Turowem Zgorzelec. Zgorzelczanie jak dotąd wygrali tylko jedno spotkanie, borykając się problemami kadrowymi, ponieważ dopiero w sierpniu ogłosili wykup dzikiej karty i start w rozgrywkach Suzuki 1 Ligi Męskiej. Można powiedzieć, ze trener Wojciech Szawarski dalej kompletuje skład.

W Opolu natomiast, po ostatniej zmianie trenera, zespól wziął drugi oddech. Nasza gra pod kierownictwem Kamila Sadowskiego przyspieszyła, wygląda dokładniej a to przekłada się zdecydowanie efektowniejsze i efektywniejsze widowisko.

Turów tylko na początku stawił opór zmotywowanym i agresywnie grającym akademikom, wychodząc na 5-cio punktowe prowadzenie. Na to szybko odpowiedział celnym rzutem za 3 punkty Dominik Rutkowski, Szymon Kiwilsza dorzucił łatwe 2 punkty spod kosza a na tablicy wyników zrobił się remis 5:5. Następnie po celnych akcjach obu drużyn było 7:7, 11:11 aż do ostatniego remisu 13:13 w 7. minucie meczu. Od tego momentu opolanie zdecydowanie kontrolowani przebieg meczu powiększając swoja przewagę. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 18:13.

W drugiej kwarcie goście przerwali pasmo nietrafionych koszy dopiero przy stanie 13:23. Trener Sadowski już w pierwszej połowie wpuścił wszystkich zawodników na parkiet. Taka szeroka rotacja pozwalała utrzymać agresywność gry na wysokim poziomie a efektem tego było prowadzenie 48:26 na półmetku spotkania.

Goście próbowali szarpać wynik na początku trzeciej kwarty. Zaczęli grać agresywniej zarówno w ataku jak i obronie. Nasi gracze, mimo straconego rytmu utrzymali się w grze, wygrywając także i tę ćwiartkę 23:21.

Ostatnia odsłona spotkania to już formalność. Zmęczenie zgorzelczan było bardzo widoczne. Brakowało im celności izadziorności, którą prezentowali przez pierwsze 30 minut meczu. Po ostatniej syrenie na tablicy widniał wynik 99:68.

W drużynie Weegree AZS PO ciężko wyszczególnićkonkretnego zawodnika. Na wielkie uznanie zasługują zawodnicy rezerwowi, którzy w tym spotkaniu zdobyli łącznie 54 punkty, trafiając przy tym 10 trójek w 17 próbach!

W Turowie Zgorzelec troje graczy przekroczyło granice 10 punktów – Stanisław Heliński- 17, Cezary Dudziak – 18 i Michał Marek – 12.

Kolejne spotkanie odbędzie się 11 grudnia o godzinie 17:00 w hali Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pelplinie, przy ul. Sambora 5a.Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do oglądania – być może – dziewiątego zwycięstwa opolskich koszykarzy.

Weegree AZS Politechnika Opolska 99:68PGE Turów Zgorzelec

I kwarta – 18:13

II kwarta – 30:13

III kwarta – 23:21

IV kwarta – 22:21

Punkty:

Szymon Kiwilsza 13 (8zb.), Adam Kaczmarzyk 12 (3×3, 7 zb.), Dominik Rutkowski 10 (2×3) Jakub Kobel 6 (7 as.), Marcel Kapuściński 4 – Patryk Piszczatowski 15 (2×3, 6/6 z gry), Michał Jodłowski 14 (2×3, 8 zb., 3 bl.), Adam Skiba 10 (2×3, 11 as., 3 prz.), Łukasz Lewiński 8 (2×3), Paweł Krefft 7 (2×3), Filip Salkiewicz.

Trener: Kamil Sadowski, asystent: Jędrzej Suda.

1529

Z ostatniej chwili

W czwartek 18 kwietnia o godzinie 09:21, policja z ruchu drogowego otrzymała wezwanie do wypadku drogowego na trasie Opole-Zawada.

Wiadomości

Dwa dni koncertowe, pokazy filmowe, zawody sportowe, rajd motocyklowy z rektorem i mnóstwo innych atrakcji – tak w telegraficznym skrócie

W środę 17 kwietnia przed godziną 17:00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Ozimskiej w Opolu naprzeciwko sądu.