Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

KONTROLA DROGOWA ZAKOŃCZYŁA SIĘ ARESZTEM DLA 25-LATKA.OKAZAŁO SIĘ…

Ponad 3300 porcji marihuany o czarnorynkowej wartości około 60 tysięcy złotych

KONTROLA DROGOWA ZAKOŃCZYŁA SIĘ ARESZTEM DLA 25-LATKA.OKAZAŁO SIĘ...

Ponad 3300 porcji marihuany o czarnorynkowej wartości około 60 tysięcy złotych zabezpieczyli kryminalni z komendy miejskiej. Policjanci zatrzymali kierującego toyotą do kontroli drogowej. 25-latek usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące.
29 kwietnia, kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu jak co dzień patrolowali ulice miasta. W trakcie służby zwrócili uwagę na kierującego toyotą. Młody mężczyzna podróżował sam i zachowywał się nerwowo. Nie uszło to uwadze policjantów, dla których stało się jasne, że kierowca może mieć coś na sumieniu. Postanowili to sprawdzić.

Zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Już po otwarciu drzwi toyoty policjanci wyczuli charakterystyczną woń przypominającą marihuanę. Nie pomylili się. Na tylnym siedzeniu funkcjonariusze zauważyli czarną torbę sportową, a w środku w hermetycznie zamkniętych workach dużą ilość suszu roślinnego. Wstępnie oszacowali ilość narkotyków na ponad 3000 działek dilerskich.

Policjanci sprawdzili również mieszkanie mężczyzny. Ujawnili tam kolejne narkotyki – susz roślinny oraz pieniądze. Łącznie do tej sprawy funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1,5 kg marihuany oraz 12 tysięcy złotych. Wartość czarnorynkowa takiej ilości suszu roślinnego to ponad 60 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, po czym na wniosek policjantów i prokuratora trafił przed sąd. Sędzia po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym aresztował 25-latka na 3 miesiące. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia.

Źródło KMP Opole

3832
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 28 maja 2022 r. w godzinach porannych podczas wyprzedzania na DK 88 kierowca pojazdu osobowego stracił panowanie nad pojazdem

Z ostatniej chwili

W sobotę 28 maja przed godziną 02:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o dachowaniu audi na dk46 na na trasie Ozimek – Grodziec.

Z ostatniej chwili

W piątek 27 maja około godziny 15:00 do policjantów z ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego o wypadku na DK46 na trasie Ozimek

Z ostatniej chwili

W piątek 27 maja około godziny 16:50 do policjantów z ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego o wypadku na ul. Niemodlińskiej