Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Kobieta z poszukiwanym dzieckiem ujęta przez funkcjonariuszy SOK w Opolu

Do niecodziennego zdarzenia doszło we wtorek 20 kwietnia 2021r. na terenie stacji kolejowej

Kobieta z poszukiwanym dzieckiem ujęta przez funkcjonariuszy SOK w Opolu

Do niecodziennego zdarzenia doszło we wtorek 20 kwietnia 2021r. na terenie stacji kolejowej w Opolu. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei reagując na zgłoszenie
o zdarzeniu ujęli kobietę, której zachowanie wskazywało, że znajduje się pod wpływem środków odurzających. Pod jej opieką znajdował się 9-letni chłopiec, zarejestrowany jako osoba poszukiwana w Systemie Informacyjnym Schengen.

We wtorek 20 kwietnia br. o godzinie 14:15 Dyspozytor POLREGIO zgłosił do Komendanta zmiany Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Opolu, że na peronie nr 4 stacji Opole Główne przebywa kobieta z dzieckiem, która wydaje się być nietrzeźwa. Małoletni chłopiec biegał po peronie głośno się zachowując, na co Jego opiekunka nie reagowała.

Wezwani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei stwierdzili, że zachowanie kobiety wskazuje na stan pod wpływem środków odurzających. Pod opieką beztroskiej 32–latki z Łodzi znajdował się jej 9-letni syn, który bez nadzoru przemieszczał się po peronie, gdzie prowadzony był ruch pociągów.

Ze względu na stan kobiety na miejsce zdarzenia wezwano Pogotowie Ratunkowe oraz patrol Policji. W trakcie dalszych czynności ustalono, że kobieta posiadała przy sobie
4 dokumenty tożsamości, z czego 3, należące do nieletnich dzieci, zostały zgłoszone jako utracone. 9-latek znajdujący się pod jej opieką był zarejestrowany jako osoba poszukiwana w Systemie Informacyjnym Schengen.

Kobieta została przewieziona pod nadzorem Policji do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, a dziecko przekazane do Policyjnej Izby Dziecka w Opolu. Nieodpowiedzialne zachowanie opiekunki małoletniego dziecka mogło doprowadzić do poważnego zagrożenia zdrowia, a nawet utratę życia. Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii, a dziecko nie odniosło obrażeń.

Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu.

Źródło Kurier kolejowy Foto archiwum

2555
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Służba w Policji bywa bardzo nieprzewidywalna i często wymaga podejmowania od policjantów szybkich decyzji.

Z ostatniej chwili

W piątek 13 maja o godzinie 11:50 wpłynęło zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku na DK46 Opole-Ozimek w miejscowości Schodnia.

Wiadomości

60-letnia kobieta podczas robienia zakupów zaledwie na chwilę straciła z oczu swojego wnuka. Kiedy zorientowała się że 9-letniego chłopca

Z ostatniej chwili

Policjanci poszukują zaginionej Wiktorii Bil. 15-latka ostatni raz widziana była 8 marca tego roku w miejscu zamieszkania.