Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Kierowca z 3 promilami pojechał autem dokupić alkohol. Policjanci zatrzymali 20-latka,który…

Tylko w ciągu 2 dni głubczyccy policjanci ujawnili dwóch kierowców będących pod wpływem alkoholu. W pierwszym przypadku kierowca z 3

Kierowca z 3 promilami pojechał autem dokupić alkohol. Policjanci zatrzymali 20-latka,który...

Tylko w ciągu 2 dni głubczyccy policjanci ujawnili dwóch kierowców będących pod wpływem alkoholu. W pierwszym przypadku kierowca z 3 promilami pojechał autem dokupić alkohol. W drugim przypadku jazda zakończyła się dachowaniem na słupie. Dlatego przypominamy – jazda pod wpływem alkoholu często kończy się tragedią!

W niedzielny wieczór policjanci patrolujący miasto w pewnym momencie otrzymali zgłoszenie od świadka, że widział jak dwóch nietrzeźwych mężczyzn podjechało autem pod sklep. Obaj mieli znajdować się pod wyraźnym działaniem alkoholu.

Na miejscu policjanci zastali osoby wskazane w zgłoszeniu. Obie były kompletnie pijane. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że kierowca osobowej dacii miał ponad 3 promile. Funkcjonariuszom tłumaczył, że do sklepu przyjechał, aby dokupić sobie alkoholu.

Drugi przypadek to poniedziałkowa noc. Tam kierowca forda dachował, a następnie uderzył w przydrożny słup. Kierowca postanowił zbiec z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili, że to 20-latek mieszkający niedaleko zdarzenia. Ten kierowca miał z kolei 2 promile.

Teraz obu kierowcom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, nietrzeźwi stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom może uratować czyjeś życie!

Źródło KPP Głubczyce

1870
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 6 lipca o godzinie 12:34 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dobrzeń Wielki.

Wiadomości

Wymówki, usprawiedliwienia, wskazywanie na jakieś "szczególne okoliczności" - kierowcy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu tłumaczą

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 12:00, na trasie Namysłów-Smarchowice Śląskie dachował 19-letni kierowca renaulta.

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 16:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska,