Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

W ambulatorium 10 Opolskiej Brygady Logistycznej rozpoczęły się szczepienia personelu medycznego przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2.

W ramach porozumienia ze szpitalem „węzłowym” tzn. 116 Szpitalem Wojskowym z Przychodnią SPZOZ w Opolu

W ramach porozumienia ze szpitalem „węzłowym” tzn. 116 Szpitalem Wojskowym z Przychodnią SPZOZ w Opolu, w ambulatorium 10 Opolskiej Brygady Logistycznej rozpoczęły się szczepienia przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Pierwsze dawki szczepionki przyjął personel medyczny brygady tj. lekarze, pielęgniarki oraz ratownicy medyczni. Po zaszczepieniu pacjentów z grupy „0” rozpoczną się szczepienia pozostałych żołnierzy zgodnie z harmonogramem Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Szczepionka jest szansą na przerwanie łańcucha zachorowań na COVID-19 i uodpornienie społeczeństwa na zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Szczególnie narażoną na zakażenie grupą są żołnierze, stanowiący personel medyczny 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. To oni niemal codziennie mają kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem, pełniąc dyżury w szpitalach, izbach przyjęć oraz podczas transportu chorych w ramach wsparcia Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

W kolejnym etapie zaszczepieni zostaną pozostali żołnierze, którzy od początku pandemii realizują zadania wsparcia administracji publicznej, m.in. dostarczając do szpitali i placówek medycznych środki ochronne czy pracując w Domach Pomocy Społecznej i Zakładach Opiekuńczo – Leczniczych. Szczepiąc się żołnierze zapewniają bezpieczeństwo sobie, swoim najbliższym oraz wszystkim osobom, z którymi mają bezpośredni kontakt.

Tekst: kpt. Piotr Płuciennik
Zdjęcia: kpt. Piotr Płuciennik

649
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kierowcy z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej odebrali pojazdy 14 stycznia br. z 2 Regionalnej Bazy Logistycznej

Z ostatniej chwili

Uczniowie klas 1-3 wrócą od następnego poniedziałku do nauki stacjonarnej,

Z ostatniej chwili

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 739 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce

Wiadomości

Żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej oraz funkcjonariusze Policji doskonalili