Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Heliosowy zawrót głowy!

Najbliższy piątek to aż cztery premiery, a wśród nich

Najbliższy piątek to aż cztery premiery, a wśród nich: dwie dla najmłodszych widzów, nowość z gatunku science fiction oraz doskonałe kino akcji. Filmowe emocje sięgną zenitu, a podsycą je inne mistrzowskie obrazy, a także projekty specjalne Heliosa, w ramach których widzowie zapoznają się z crème de la crème wielkiego ekranu.

„Rodzina Addamsów 2”? „Ale my nie widzieliśmy części pierwszej” Spokojnie! Poczucie humoru, doskonałe dialogi i wpadająca w ucho muzyka sprawią, że produkcję tę można obejrzeć od razu, a „jedynkę” nadrobić w późniejszym terminie. Wybuchy śmiechu gwarantowane – zarówno u młodszych widzów, jak i u dorosłych kinomanów. Drugą premierową propozycją familijną będzie natomiast „Ron Usterka”.Historia Barneya, społecznie wycofanego gimnazjalisty, i tytułowego Rona, jego nowego, chodzącego i mówiącego robota, który ma być jego „najlepszym przyjacielem z pudełka” to szereg przezabawnych perypetii, dzięki którym chłopiec i robot odkryjąprawdziwąprzyjaźń.

Na najmłodszych kinomanów czeka również animacja „Ainbo – Strażniczka Amazonii”. Tytułowa dziewczynka dorasta w małej wiosce ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli. Pewnego dnia odkrywa, że raj, w którym żyje, jest zagrożony, a jej plemię nie jest jedynym na świecie. Ainbomusiobronić swój lud przed chciwością i zniszczeniem.

22 października, to także długo wyczekiwana premiera filmu „Diuna”. To epicka opowieść pełna przygód Paula Atreidesa. Temu genialnemu młodemu człowiekowi pisane jest niesamowite przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć,najpierw jednak musi udać się na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Tam wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji, którawyzwala w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach…

„Venom 2: Carnage” – oto kolejna propozycja z gatunku SF.Venom to jedna z najważniejszych, najbardziej złożonych postaci Marvela. Opowiada o dziennikarzu Eddiem Brocku, którego ciało w wyniku eksperymentu scaliło się z obcą formą życia –Venomem. W drugiej części poznamy Carnage’a. To zdecydowanie jeden z najbardziej znanych czarnych charakterów Marvela. Reżyserem produkcjijestAndySerkis.

Czwarta premiera i niezwykle mocneuderzenie to tytuł „Furioza”, ze znakomitym Mateuszem Damięckim w roli głównej. Partnerują mu Weronika Książkiewicz i Mateusz Banasiuk, przybliżając widzom wspólnie świat, o którym większość z nas nie ma pojęcia,świat kibiców – ultrasów, chuliganów i kobiet, które pozostająz nimi w związkach. Scenariusz filmu powstawał kilka lat i oparty jest na relacjach gangsterów, dziennikarzy,atakżeagentówCentralnegoBiuraŚledczegoPolicji.

Na wielbicieli kina akcji osadzonej poza granicami Polski wciąż czeka natomiast produkcja „Nie czas umierać” – najnowsze przygody Jamesa Bonda, w których nie zabraknie pięknych kobiet, szybkich samochodów, najnowszej technologii i Daniela Craiga oczywiście. Fanom Wojciecha Smarzowskiego nie może umknąć tytuł „Wesele” – obraz wciskający w kinowy fotel od pierwszego kadru. Niechlubne karty historii mieszające się z teraźniejszą Polską w połączeniu z wyśmienitą grąaktorskąstanowiągwarancjęnajlepszegowyboru.

28 października, emocje nie zdążą ostygnąć, ponieważ Kultura Dostępna przygotowała propozycję nie do odrzucenia. Film „Mistrz” przybliży historię legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który zdobył tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. W roli głównej zobaczymy rewelacyjnego Piotra Głowackiego. Końcówka miesiąca to idealny moment na wybranie się na Nocny Maraton Filmowy o mocno okolicznościowym tytule „Halloween”. Dni 29 i 31 października przyniosą propozycje dwóch zestawów przerażających produkcji. „Podróże”, „Censor”, „Dom nocny”, „Straszne historie”, „Ty jesteś następna”, „Candyman”, „Tylko nie zaśnij” oraz „Halloween” – do wyboru, do horroru!

Końcówka października to pogodowy rollercoaster, temperatury przekroczą nawet 20°C, by za chwile spaść niczym jesienny deszcz, zaś w kinach Helios osiągną poziom wrzenia, za sprawą emocji i atmosfery gwarantowanych przez rewelacyjny repertuar. W bilety warto zaopatrzyć się już dziś, wchodząc na stronę www.helios.pl.

472
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Kultura

A jak absolutny hit, B jak brawa za reżyserię, C jak czarujący obraz dla najmłodszych

Z ostatniej chwili

Gdyby pokusić się o wybranietylko jednego tytułu z bogatego repertuaru sieci kin Heliosw najbliższych dniach…

Z ostatniej chwili

Zbliża się  przedłużony weekend, trudno o lepszy pretekst do zwielokrotnienia wizyt w kinie

Kultura

Jesień trwa w najlepsze, zachwycając mnóstwem kolorów, podobnie jak Helios robi