Grała I i II liga siatkarska

Siatkarze Mickiewicza Kluczbork pokonali w środę na wyjeździe BAS Białystok

Siatkarze Mickiewicza Kluczbork pokonali w środę na wyjeździe BAS Białystok w meczu 25 kolejki I ligi. Kluczborzanie wygrali dwie pierwsze partie, kolejno do 20 i 22. W trzeciej górą byli gospodarze (18). Czwarty set jednak rozstrzygnęli na swoją korzyść przyjezdni i zapisali tym samym na swoim koncie trzy punkty. Mickiewicz jest po 23 rozegranych meczach na ósmym miejscu w lidze, z dorobkiem 37 punktów.
Drugi z opolskich pierwszoligowców – ZAKSA Strzelce Opolskie, tym razem pauzował, a w lidze zajmuje z 23 punktami jedenaste miejsce.

W weekend grała II liga. Siatkarze AZS-u Politechnika Opolska przegrali na wyjeździe z Kęczaninem Kęty 1:3 (25:22, 20:25, 23:25, 14:25). Start Namysłów z kolei nie zdołał wygrać nawet seta w pojedynku z TKS Tychy. Mecz rozgrywany na Śląsku zakończył się wynikiem 3:0 (25:17, 25:20, 25:15). Nie zmienia się pozycja obu opolskich ekip w tabeli. Nadal zajmują ostatnie dwa miejsca.

Siatkarki NTSK AZS Nysa z kolei wywalczyły ważny punkt w pojedynku z Jedynką Siewierz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 (25:12, 25:21, 20:25, 21:25, 18:16) dla Jedynki. NTSK z 22 punktami zajmuje siódme miejsce.

1001

PSG Stal Nysa wygrała 3:1 rewanżowy mecz o 7. miejsce z AZS-em Olsztyn. Zwyciężyła również w „złotym secie”.

Na 7. miejscu zakończyły zmagania w bieżących rozgrywkach Tauron Ligi siatkarki Uni Opole.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po udanym starcie w meczu 28. Kolejki przegrała ze Ślepskiem Malow Suwałki 1:3.

Siatkarki UNI Opole przegrały z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 21:25) w drugim meczu ćwierćfinału Polskiej Ligi Siatkówki