Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Ewakuowani pracownicy dwóch zakładów z uwagi na znaleziony niewybuch.(Zdjęcia)

Dzisiaj (20.07), około godz. 12:20 do służb wpłynęło zgłoszenie o niewybuchu, który ujawniła

Ewakuowani pracownicy dwóch zakładów z uwagi na znaleziony niewybuch.

Dzisiaj (20.07), około godz. 12:20 do służb wpłynęło zgłoszenie o niewybuchu, który ujawniła ekipa pracowników podczas wykonywania prac budowlanych na terenie Skarbimierza-Osiedla. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez strażaków i policjantów. Jak udało nam się ustalić, patrol saperski w ciągu kilkunastu minut rozpocznie swoje działania.
„Ze zgłoszenia wynikało, że w trakcie prac budowlanych natrafiono na niewybuch. Na miejscu prowadzone są czynności zabezpieczające, oczekujemy na saperów” – mówi nam mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.


„Do akcji zadysponowaliśmy dwa zastępy JRG z Brzegu oraz po jednym OSP z Łukowic Brzeskich i Przylesia. Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia, wydzieliliśmy strefę w promieniu 150 metrów i ewakuowaliśmy 29 pracowników z dwóch zakładów znajdujących się w pobliżu miejsca ujawnienia niewybuchu” – informuje mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.


„Potwierdzam otrzymane zgłoszenie. Na miejsce udaje się patrol saperski, który w ciągu kilkunastu minut przybędzie do Skarbimierza-Osiedle i rozpocznie swoje działania. Wówczas będzie można powiedzieć coś więcej o rozmiarze niewybuchu i samego zagrożenia” – podsumowuje por. Paweł Romek, oficer prasowy dowódcy 1. Brzeskiego Pułku Saperów.
Dodajmy, że obecny teren przemysłowy w Skarbimierzu-Osiedle pełnił niegdyś funkcję lotniska i bazy lotniczej, najpierw niemieckiej, następnie radzieckiej. W 1993 roku grunt ten przejął Skarb Państwa, a następnie przekazał gminie Skarbimierz, będącej wówczas gminą wiejską Brzeg.

Źródło i foto www.brzeg24.pl i  Bartek Tobiasz

2502
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Dziś około godziny 6:00 doszło do dachowania auta na drodze Opole-Prudnik w okolicy Lasu Smolarnia na drodze dw414.

Z ostatniej chwili

W piątek około godziny 20:30 na drodze między Kopaliną, a Domaradzką Kuźnią w

Z ostatniej chwili

Kierująca toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z toyotą. Do wypadku

Z ostatniej chwili

W piątek 30 lipca w godzinach popołudniowych na drodze wojewódzkiej nr 901